На Днiпропетровщинi вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій

  08.05.2021 16:58   -
Новини

На Дніпропетровщині вшанували пам’ять українців, які загинули у Другій світовій війні. Поклали квіти до монумента у дніпровському парку Пам’яті та Примирення.

8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення, схиляють голови в пам’ять про українців, які загинули у Другій світовій. Представники обласної та міської влади прийшли вшанувати загиблих до дніпровського парку Пам’яті та Примирення.

«Вшановуємо тих, хто віддав власне життя заради найдорожчого – миру. Український народ зробив неоціненний внесок у перемогу над нацизмом. У тій жахливій війні поклали голови мільйони – заради нашої свободи і незалежності. Маємо пам’ятати про це», – підкреслив заступник голови Дніпропетровської ОДА Іван Начовний.

Друга світова – найкривавіша в історії людства війна, що забрала мільйони життів українців. До покладання квітів долучилася громадськість.

«Ми – українці і ми – європейці. Сьогодні разом із Європою й усім світом відзначаємо День пам’яті та примирення. Вшановуємо загиблих у Другій світовій», – сказав громадський активіст Сергій Карноза.

Віддати шану полеглим у боротьбі з нацизмом прийшли й небайдужі містяни. «Цей день значить для мене дуже багато. Мій дідусь пішов на фронт у 1941-му й не повернувся, – поділилася дніпрянка Ольга Бабич. – Світле свято, з ноткою суму. Багато людей загинуло на тій війні. Про це треба пам’ятати».

День пам’яті та примирення в Україні відзначають із 2015 року. Ця визначна дата нагадує: українці сильні й непереможні, коли єдині.

Поділитись: