Місцевими референдумами не повинні скористатися популісти – І.Каширін
До 11 квітня триває публічне обговорення законопроекту “Про місцевий референдум”
«Референдум дасть можливість територіальним громадам правовий механізм з розв’язання спірних питань та конфліктів на місцевому рівні, уникаючи форм виявлення агресії. Адже демократія ще не вигадала нічого кращого, аніж народне голосування за те чи інше питання, актуальне для громади. Водночас ми ще не Швейцарія. Наше суспільство ментально не готове до свідомого, а не популістично підігрітого вирішення питань. Тому їхній перелік має бути чітким і обмеженим», – зауважив депутат-пропозиціонер.
Ігор Каширін також висловив занепокоєння через те, що в проекті закону до голосування допускаються не жителі, а громадяни, які мають відповідну виборчу адресу в громаді. А її, як відомо, особа може легко змінити, навіть якщо там не проживає. Це ніхто не контролює.
Нагадаємо, влада пропонує виносити на регіональне обговорення висловлення недовіри місцевій раді та (або) голові громади; вирішувати питання втрати чинності нормативно-правових актів органу місцевого самоврядування; затверджувати статут та програму розвитку територіальної громади або змін до нього; вирішувати інші питання місцевого значення.
Щоб провести місцевий референдум, потрібна буде вимога щонайменше 10% від загальної кількості виборців громади. Рішення на референдумі буде вважатися прийнятим за наявності 50% голосів плюс один голос. Рішення є обов’язковим до виконання місцевою владою і може бути змінено не раніше, ніж через три роки.