Куди звернутися жертвам насилля у Дніпрі

  27.11.2021 14:00   -
Новини

Насилля у сім’ї буває різним, але воно однаково страшне. Що робити, коли немає сил терпіти? Як наважитися на зміни? Про це говорили у програмі “Твій вечір” на каналі ДніпроTV.

Першу жінку з дитиною ми прийняли у 2020 році, це було рік тому, і ця проблема не була такою гострою. Ми перестали замовчувати цю проблему. Ми почали говорити. І ще особливий такий момент: жінки наважилися звернути на це увагу і наважилися попросити про допомогу. Це дуже важливий крок. Вони, коли потрапляють до центру, саме тоді приходить розуміння, і вона каже: “Невже я це зробила, боже, що я наробила, що мені за це буде!” Відтоді ми включаємося, і починається робота”, – розповіла директор комунального закладу соціального захисту “Центр підтримки сімей та дітей “Мамине щастя” Марина Земенкова.

Кожна жінка – це окрема судьба.

Ми з вами люди різні і також обставини є різні. І жінки різні, і кількість дітей різна, і вік дітей різний, що дуже впливає на прийняття цього рішення. Тому тут нема методик. Якщо це фізичне насилля – воно явне, його видно. А якщо це психологічне насилля, якщо це економічне насилля і він її тримає без грошей, без роботи, без виходу з дому, без спілкування з найближчим оточенням, то наважитись на цей крок – це дуже сміливий шаг”, – каже експертка.

Жінки знають, що вони завжди можуть звернутися за допомогою.

Вони всі знають мій телефон особистий, є телефон центру, є телефон гарячої лінії – вони цілодобові.  Дніпро єдине місто в Україні, яке має два відділення. Коли ми відкривали друге відділення, ми думали: ну, жінка без дітей вона більш мобільна, більш самотня, скоріше прийде до тями, повіре в себе. Але ми зіткнулися з проблемою – ми не знали, що так станеться – є жінки, 60+, 70+, 80+, які страждають від насилля дітей. І вони не викликають поліцію, вони терплять до останнього. Бо це її дитина”, – розповіла Марина Земенкова. 

Поділитись: