Кожен українець має бути готовий до воєнних дій через програму тренінгів – депутат Дніпропетровської облради від «Пропозиції» Павло Хазан
Попри те, що військового вторгнення Росії на вільну частину України не відбулося, українці мають завжди бути напоготові. Адже країна-агресор і далі залишатиметься сусідом, тож ескалація може трапитися будь-якої миті. На цьому під час онлайн-дискусії ПРОпозиціонери Клубу наголосив майор Збройних Сил України оперативного резерву Павло Хазан.
Він нагадав, що важливу безпекову роль в регіонах відіграють підрозділи територіальної оборони, які належать до сухопутних військ Збройних Сил України. А відповідальність органів місцевого самоврядування за їх формування і забезпечення доволі чітко виписана в законі «Про основи національного спротиву», який набув чинності з початку року. Водночас на думку Павла Хазана, коли почнеться його імплементація на практиці, потрібні будуть певні коригування.
Між тим, у тих, хто зараз служить в армії, є чіткі посадові інструкції, накази, настанови або бойові розпорядження. У тих, хто знаходиться в резерві, теж є документ, відповідно до якого людину у разі великого вторгнення призвуть, і ця людина буде виконувати свої обов’язки у тому роді військ і по тому фаху, по якому, власне, вона навчалася або мала бойовий досвід. Набагато складніше щодо цивільного населення.
«Тут на сьогоднішній день питання не стільки до місцевої влади, скільки до формування національної державної політики в цій галузі. Тому що тривалий час українці не готувалися не лише до війни, а й навіть до будь-яких надзвичайних ситуацій. Тоді як в країнах західної Європи, я не кажу вже про Ізраїль, це робиться постійно. Насамперед йдеться про надання першої медичної допомоги. Вони там входять в обов’язкові курси на рівні середньої школи. От, наприклад, я для своєї команди днями організував тренінг з домедичної підготовки – що робити до того, як приїхала швидка? Його проводив бойовий офіцер, який є ветераном російсько-української війни, для цивільних людей: що робити звичайній цивільній людині у разі настання якоїсь небезпеки, коли щось сталося з людиною поруч чи з групою людей. Якщо відпрацювати ці питання, і у людей будуть уміння і знання, що робити в небезпечній ситуації за цивільних умов, то звичайно, якщо, не дай Бог, в нас буде атака Росії, то вони точно зорієнтуються. І це має бути система тренінгів на виробництвах, в організаціях. І якщо не Міністерство оборони разом з МОЗ це робитимуть, то ініціювати це можуть місцеві органи влади. Знаю, що в Дніпрі відповідну ідею вже озвучив міський голова і співзасновник нашої партії «Пропозиція» Борис Філатов», – підкреслив депутат-пропозиціонер.
Павло Хазан також додав, що в питанні створення системи оповіщення Дніпропетровщина може бути взірцевим регіоном.
Маєте пропозиції?
Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner
Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia