Кейтерингове харчування та безпечне навчання: як діють реформи в школах Дніпра
У дніпровських школах у новому навчальному році впровадили низку реформ. Багато дітей вже сіли за парти та розпочали заняття, у свою чергу освітній процес підлаштували під умови війни.
Помили руки та хутчіш до їдальні. В одній з дніпровських шкіл настала обідня перерва. У меню сьогодні макарони, куряча котлета, салат, а на десерт – фрукти. Для зручності все запаковано у ланч-бокси, аби у разі повітряної тривоги діти змогли їсти в укритті.
Володимир Гончаров, директор НВК № 99: «Діти перших класів, вони дуже важко звикають. Вони не відвідували дитячий садок, і перейти від домашнього харчування досить важко. Але нікому це не нав’язується. Наразі право на пільгове харчування, безкоштовне, мають діти 1-4 класів, а також діти пільгових категорій. На сьогоднішній день це 254 учні».
Цьогоріч у цій школі навчається 1048 дітей. За парти вирішили сісти 450 учнів. Для безпечного навчання в умовах війни викладачі підготувались заздалегідь.
«Тимчасове укриття для учнів та працівників НВК №99, ремонт відбувся у липні 2022 року».
Площа укриття понад 1300 квадратних метрів і вміщує воно до півтори тисячі осіб. Розділене на 4 блоки, кожен з яких має аварійний вихід.
«Знаходиться медичний пункт, забезпечене медичними препаратами. Всі ліки згідно вимог, всі перевірені. Під час повітряної тривоги знаходиться медична сестра».
Тут є місця для сидіння, вбиральня, читальні куточки.
«Діти в укритті займаються не тільки повторенням навчального матеріалу, якимись іграми. Вони висловили бажання перенести тенісний стіл зі спортзалу в укриття, вже поставили сітку, провели тут перші ігри».
Загалом в цьому році в Дніпрі 106 шкіл відкрили свої двері для учнів. Окрім того, здобувати знання приїжджають діти з найближчих селищ.
Людмила Кошман, начальниця відділу освітньої діяльності управління освіти департаменту гуманітарної політики ДМР: «В нас є три заклади, для яких коштом міської ради організоване підвезення. Автобус забирає біля закладу освіти, там дітки збираються, їх садять в автобус. Супроводжуючі особи — це педагоги, адміністрація — приїжджають у той заклад, за яким закріплені. Проходить освітній процес, проходять уроки, потім автобус відвозить до свого закладу освіти».
У нашому місті з нового навчального року діє змішана форма навчання. Офіційно за парти сіли понад 96 тисяч учнів. З них 7700 – першокласники, а більше 5 тисяч – майбутні випускники.
За матеріалами ДніпроTV.