Інструкція з виживання: як діяти, якщо опинився під завалами будинку
Інструкція з виживання. Що робити, якщо опинився під завалами будинку? Надзвичайники розповіли кілька правил, як поводитися в разі такої надзвичайної ситуації, аби зберегти власне життя.
Дніпрянка Наталя — одна з постраждалих внаслідок ракетної атаки 14 січня. Коли ракета влучила в будинок, перебувала в сусідньому під`їзді. Тривалий час вона не могла вибратись.
Наталя, постраждала: «Заблокувалися двері тамбура, і близько години чоловік разом з ДСНС відкривали. Якщо б не чоловік, вони б і не знали. Задимленість була, але через те, що були вибиті вікна, ми з сусідками могли хоч трохи дихати».
Постраждалі пили воду та нюхали аміак, аби не знепритомніти. Перше, що радять надзвичайники – не панікувати. Якщо ви опинилися під руїнами, слід кликати на допомогу і подавати сигнали. Втім, не використовувати запальнички й сірники.
Анастасія Мироненко, провідна інспекторка ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області: «Якщо вашу кінцівку притиснув якийсь уламок, то спробуйте масажувати ділянку тіла, яка вище придавленого місця, щоб відновити кровообіг і вашу кінцівку можна було врятувати».
Поради дає психолог: що робити, якщо опинився під завалами.
Софія Данієлова, психолог: «Я б рекомендувала реально оцінити обстановку, в якій ви знаходитесь. І якщо в вас є можливість дихати, просто робіть вдох і видих. Ми маємо вірити в те, що служби, які цим займаються, нас дістануть. Нас ніхто не покинув, про нас пам`ятають, нас заберуть звідси».
Якщо під рукою є мобільний телефон — телефонуйте на лінію 101 та повідомте своє місцезнаходження.
За матеріалами ДніпроTV.