Як працюють електронні сервіси у Дніпрі та області

  06.12.2021 11:00   -
Новини

Цифровий світ розвивається з величезною швидкістю. Сьогодні сучасну людину важко уявити без смартфону або іншого гаджету. Але при неграмотному використанні навіть цифровізація може стати небезпечною. Про те, як можна захиститися говорили у програмі «Твій вечір» на каналі Дніпро TV.

«Ми розуміємо, що грамотність та освіта дуже важливі у будь-якому віці та для будь якої категорії населення. З розвитком інформаційних та цифрових технологій саме сьогодні це питання дуже актуальне та болюче. Тому що чим більше ми даємо цифрових можливостей для наших громадян, тим більш актуальним стає питання, щоб вони були спроможні їх втілювати у життя. І правильно ними користуватися. Таким чином, питання цифрової грамотності сьогодні – це, перш за все, можливість людини пірнати у цьому різноманітті цифрового світу, і відрізняти корисні продукти від шахрайських та фейкових», – розповів заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іван Начовний.

Нещодавно Мінцифра проводила дослідження, щоб дізнатися про цифрові навички громадян. «Результати такі, що десь 15-18% населення зовсім не володіють жодними цифровими навичками, – повідомив Іван Начовний. – Але, з іншого боку, більше ніж половина населення держави вміє та користується цифровими технологіями. Десь 30% українців можна вважати справжніми професіоналами у цьому напрямку. Це дає нам можливість долучити той маленький відсоток до ринку цифрових технологій. Та підвищити навички володіння технологій загальної маси населення, щоб вони були спроможні використовувати ці цифрові можливості», – повідомив представник Дніпро ОДА.

В Україні є онлайн-платформа для розвитку цифрової грамотності «ДІЯ. Цифрова освіта». «Кожен громадянин може обрати на порталі той чи інший напрямок, який його цікавить, і підвищити свій рівень знань. Наша загальна мета – донести цю можливість до кожного громадянина. Рівень володіння цифрові сервісами можна визначити через тестування на «Цифрограм»», – розповів Іван Начовний.

Поділитись: