До бюджету Дніпра додатково надійшло понад 30 млн грн податків

  22.10.2019 20:48   -
Новини
гроші, гривня

У Дніпровській міській раді створено постійну робочу групу з питань збільшення надходжень до бюджету міста.

Її мета – забезпечення співпраці між територіальними органами податкової служби та органами самоврядування, які в межах власних повноважень ухвалюють рішення про встановлення місцевих податків.
– Податковий борг по місцевих податках є одним із резервів додаткових надходжень до бюджету міста. Кошти від погашення боргу могли б бути витрачені на заплановані важливі соціальні та економічні проєкти. Тому робота з платниками, які мають податковий борг до бюджету Дніпра, знаходиться під особливим контролем не тільки органів податкової служби, а і Дніпровської міськради, – зазначив начальник управління доходів департаменту економіки, фінансів та бюджету Дніпровської міської ради Олександр Козік.
Так, наприклад, тільки у ДП «ВО ПМЗ ім. Макарова», АТ «Дніпропетровський агрегатний завод» і ПАТ «Дніпроважмаш» цьогоріч зростання заборгованості плати за землю становить майже 80 млн грн. А загалом, за даними податкових органів, станом на 1 жовтня подібний борг лише по юридичних особах склав майже 900 млн грн. Як зазначає Олександр Козік, через значний розмір і накопичення новоствореного боргу, управління доходів департаменту економіки, фінансів та міського бюджету ДМР постійно проводить роботу з боржниками. Зокрема, на адреси підприємств-боржників направляються листи із зазначенням суми боргу та нагадуванням про відповідальність за несплату або несвоєчасну сплату місцевих податків. Також за поданням податкової служби із запрошенням фізичних осіб-боржників проведено засідання робочої групи щодо збільшення надходжень до бюджету міста. Завдяки застосуванню спільних заходів з відпрацювання податкового боргу лише за зазначеними бюджетоутворювальними підприємствами цьогоріч до бюджету міста додатково надійшов 31,4 млн грн плати за землю. Заходи щодо залучення додаткових резервів до бюджету міста тривають.