Дніпрянам розповіли, як подорожувати безпечно
28 серпня у Дніпрі для мешканців міста провели навчально-пізнавальну бесіду про те, як подорожувати безпечно. Ініціаторами заходу стали туристичний інформаційний центр разом з управлінням патрульної поліції в Дніпропетровській області.
– У кооперації з управлінням патрульної поліції області ми вирішили запровадити цікавий та інформативний проєкт «Безпечний туризм», який би дав змогу містянам і туристам з інших міст і країн краще зрозуміти, як потрібно поводити себе під час подорожі. Цей захід є пілотним і, сподіваємося, що інші міста переймуть естафету. Планується, що подібні лекції різної тематики проводитимуться у подальшому раз на місяць, – розповіла керівниця туристичного інформаційного центру Ольга Стасенко.
Поліцейські почали лекцію з розповіді про особливості проходження прикордонного контролю: які документи слід при собі мати, як поводитися. Порадили, яку інформацію слід знайти про країну, обрану для подорожі, її заборони, звичаї, свята, а також записати заздалегідь номери місцевих екстрених служб і консульства України.
– Проєкт «Безпечний туризм» стартував у нашому місті та в Україні вперше. Чому, власне кажучи, ми проявили таку ініціативу? Тому що багато туристів у разі виникнення непередбачених ситуацій під час подорожі часто звертаються не за адресою. Тож ми вирішили пояснити, які базові знання потрібно мати, щоб звернутися у поліцію або до консульства в тій країні, де знаходиться людина. Мета такої роботи – надання корисної інформації, а також протидія торгівлі людьми. Хочеться, щоб наші люди відпочивали за кордоном з насолодою та були у безпеці, – пояснила начальниця відділу зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Наталія Очеретяна.
У ході бесіди з’ясувалося, що, подорожуючи, люди найчастіше гублять документи та валізи з особистими речами, а також стають жертвами крадіїв. Тож основні поради, як себе вберегти: тримати речі у полі зору, зробити електронні та паперові копії паспорта та тримати їх подалі від оригіналів, не соромитися просити допомоги та поводити себе чемно в іншій країні, пам’ятаючи, що знаходитесь у гостях.