Дніпрянам розповіли, що робити з радіаційно небезпечними предметами

  23.09.2020 17:15   -
Новини

Дніпропетровська область стала учасником пілотного проєкту з радіаційної обізнаності, ініційованого науковцями США. Серед мешканців області розпочали масштабну інформаційну кампанію «КРОК до безпеки».

Роз’яснення, що робити з покинутими джерелами іонізованого випромінювання, дали в обласному департаменті екології та природних ресурсів.

– Дніпропетровщину обрали для пілотного проєкту як найбільший промислово розвинутий регіон країни. Нині прилади з радіаційними компонентами активно використовуються у більшості технологічних процесів. Частина дісталась нам у спадок з радянського минулого. Тисячі пристроїв опинилися на звалищах, пунктах прийому металобрухту, в покинутих цехах, розповзлися гаражами, горищами та підвалами. Їх власники можуть навіть не здогадуватись про небезпеку. Дехто, можливо, і знає та боїться повідомити. Наше завдання розповісти людям, як потрібно діяти, куди звертатися, – зауважив директор департаменту Сергій Березань. 

Розпізнати небезпечний предмет можна за знайомим багатьом жовто-чорним значком, схожим на лопасті вентилятора або «трилисту конюшину». Він означає атом і три види його випромінювання – бета, альфа, гамма.

Від такого предмету потрібно одразу відійти якнайдалі, ні в якому разі не торкатися. Про знахідку – повідомити ДСНС або поліцію.

Інформаційна кампанія у Дніпропетровській області триватиме до травня 2021 року. А закінчиться вона програмою пілотного збору джерел іонізуючого випромінювання.

Поділитись: