Дніпрянам нагадали, як не стати жертвами торгівлі людьми
30 липня відзначали Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Головна його мета – підвищити обізнаність суспільства щодо цієї проблеми.
Зазвичай, в цей день проводяться конференції, просвітницькі лекції, флешмоби, виставки, присвячені цій події. Та в цьому році через епідемію коронавірусу та карантинні обмеження більшість заходів проходить онлайн. Так, в мережі за хештегом «#працюй безпечно» можна знайти всю інформацію з цього приводу, подивитись відео та дізнатись, як не стати жертвою злочинців.
У мерії Дніпра нагадують про небезпеку стати жертвою торговців людьми. Особливо вразливі ті, хто через відсутність роботи мають намір покинути країну в пошуках кращого місця праці. У більшості випадків люди потрапляють у рабство через обман чи шляхом примусу. Найчастіше в тих, хто потрапив у халепу, забирають документи, примушують платити вигадані борги, погрожують вбивством, піддають фізичному або психологічному насильству.
Перед тим, як влаштуватись на роботу за кордоном, потрібно перевірити інформацію про роботодавця. Зробити це можна на сайтах: www.stoptrafficking.org , www.527.org.ua. Легальна праця можлива тільки з дійсною робочою візою або посвідкою на проживання. Не можна залишати паспорт як заставу або віддавати його роботодавцям або іншим особам. Близькі повинні знати про деталі подорожі, а у того, хто іде за кордон, повинна бути при собі копія документів.
В цьому році в Україні вже 97 осіб постраждали від торгівлі людьми. Їх змушували багато працювати, жебракувати, брати участь у збройних конфліктах та злочинах, надавати сексуальні послуги. З 2012 по 2020 роки в нашій державі жертвами торгівлі людьми стали майже тисяча осіб. У Дніпропетровській області за аналогічний період постраждало майже шість десятків людей. У 2020 році – жертвами торгівлі людьми стали шість осіб – п’ять чоловіків та жінка.