Дніпровські лікарі розповіли, як уберегтися від ускладнень діабету
Щороку 14 листопада у світі відзначають День боротьби з цукровим діабетом. Він охоплює мільйони людей і об’єднує діабетичні громади 145 країн. Все – задля більшої обізнаності про цю хворобу та її ускладнення.
На цукровий діабет хворіє 10% населення Землі. Ця підступна недуга вражає і дітей, і дорослих, і старих. На Дніпропетровщині – найвищий в Україні рівень захворюваності. Тільки цьогоріч в області зареєстрували понад 10 тисяч нових пацієнтів із діабетом, із них 117 – діти.
– Розрізняють декілька груп хворих на цукровий діабет. Ті, хто належать до І типу, достатньо швидко потрапляють у поле зору лікарів. Адже у такому разі ознаки діабету очевидні – різко знижується маса тіла, значно частішають позиви до сечовипускання. Такі хворі отримують інсулінотерапію, проходять періодичні обстеження і мають високі шанси на повноцінне життя, – зазначила головний ендокринолог області Катерина Маляр.
Більш підступним, стверджують фахівці, є діабет ІІ типу. Людина може роками навіть не підозрювати про підвищений рівень глюкози у крові. Звідси – ускладнення та враження всього організму. Найбільше страждають очі, ноги та нирки. Іноді пацієнтам діагностують діабет вже після ампутації кінцівок.
Якщо у людини близькі родичі хворіли на діабет ІІ типу, починаючи з 35 років необхідно слідкувати за масою тіла, артеріальним тиском, показниками глюкози, холестерину та згортання крові. Після 40 це необхідно робити всім без винятку.
– Необхідно періодично проходити діагностику, перевіряти рівень глюкози у крові та сечі. Детальніше про це розповість сімейний лікар, він же дасть направлення на аналізи. Якщо виникне потреба – призначить лікування, – зазначила Катерина Маляр.