Дніпровські лікарі розказали, як розпізнати інфаркт
Стискаючий біль за грудиною, задишка, прискорений пульс, – симптоми інфаркту міокарда розпізнати нелегко. Іноді, без додаткового обстеження, це не під силу навіть лікарям. Що робити за наявності перших ознак серцевого нападу, – про це розповіла директор Дніпропетровського обласного кардіологічного центру Олена Лугова.
– Щороку в Україні трапляється близько 40 тисяч інфарктів. Причина – звуження коронарних судин через атеросклероз чи тромб. У такому випадку життя людини залежить від того, наскільки швидко вона отримає кваліфіковану медичну допомогу, – зазначила директор Дніпропетровського обласного кардіологічного центру Олена Лугова.
Серед основних симптомів інфаркту – дуже сильний пекучий, стискаючий біль за грудиною. Він не проходить понад 15 хвилин після прийому ліків. Людина може відчувати також біль між лопатками, у лівій руці, шиї або нижній щелепі.
Про інфаркт свідчать і задишка, підвищена пітливість, нудота, запаморочення, слабкість. При серцевому нападі спостерігаються зміни у пульсі – він або уповільнюється до 50 ударів, або прискорюється до 90 і більше.
– За таких симптомів слід негайно викликати «швидку». При інфаркті кожна година може коштувати життя, – наголосила Олена Лугова. – Пацієнтів, які потребують невідкладної медичної допомоги, доставляють до обласного кардіологічного центру. Там їм терміново проводять стентування і у такий спосіб відновлюють кровопостачання серця. Для пацієнтів це безкоштовно.
Під час очікування «швидкої» хворого необхідно помістити у напівсидяче положення, під спину покласти подушку та зігнути ноги у колінах. А ще – дати нітрогліцерин або аспірин.