Будинок на пл. Вокзальній, що постраждав від ракетного удару: які роботи вже проведено

  11.06.2024 20:54   -
Дніпро

У Дніпрі продовжують відновлювати будинки в районі площі Вокзальної, які постраждали від ракетних ударів 19 квітня. У 25 домах вже встановили 672 вікна. Зараз завершують роботи з улаштування укосів.

«Щодо даху, який постраждав від пожежі на площі Вокзальній, 1, то його ще місяць тому накрили тимчасовою плівкою, аби мешканці квартир, які вважаються придатними для життя, могли там перебувати. Самі ж роботи з відновлення даху виконають приблизно за два місяці. Нині розробляють проєкт, а вже після – розпочнемо роботи. Найближчим часом очікуємо фінансування і на розробку проєкту демонтажу зруйнованих конструкцій цього будинку. Після цього будемо його відновлювати. Це тривалий процес, адже у серпні минулого року будинок отримав статус культурної спадщини і це ускладнює процес виготовлення проєктної документації. Зараз ми ведемо консультації з кількома проєктними організаціями, які мали досвід щодо реконструкції саме таких будинків», — розповів представник департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради Єгор Худяков.

Він також додав, що з 19 квітня мешканці, житло яких поки непридатне для проживання, отримують матеріальну допомогу на оренду, поки будинок повністю не відновлять. 

«Ми єдине місто, яке виділяє матеріальну допомогу на оренду житла тим людям, чиї квартири зруйновані, але найближчим часом будуть відновлені. Крім цього, цим квартирам з 19 квітня не потрібно поки сплачувати комунальні послуги. Якщо їм раптом надійшла платіжка, це значить вони мали борг до 19 квітня. Але якщо і боргів вони не мають, то нехай звернуться до КП «Жилсервіс-5», аби їм допомогли вирішити це питання», — додав Єгор Худяков. 

Також мешканцям вже видають акти обстеження в адміністрації Центрального району Дніпровської міськради. На сьогодні до них подали 87 заяв, обстежено 86 квартир. Видано 42 акти, з якими мешканці можуть звертатись до департаменту соціальної політики, аби отримати компенсацію за зруйноване або пошкоджене житло. На сьогодні такий акт не забрали власники 2 квартир. Цього тижня видадуть ще 7 актів. 

Що стосується саме 4, 5 та 6 під?їздів у будинку на площі Вокзальній, 1,

які непридатні для життя, тимчасово закриті і де постраждало 28 квартир: на сьогодні  20 актів вже видано. Ще 2 власники квартир чомусь не забирають. Найближчим часом буде готово та видано ще 4 акти. 

Також нагадаємо, що дніпряни завжди можуть звернутись до міста по допомогу: 

– якщо ваш будинок обслуговує КП «Жилсервіс-5» — телефонуйте у  диспетчерську підприємства: (067) 520 63 21 (цілодобово).

Крім цього, можна звернутись до помічника директора КП «Жилсервіс-5» за номером (063) 887 34 29 та до районної дільниці КП «Жилсервіс-5» за телефоном (067) 387 62 15.

– також можна звертатися до Центральної районної адміністрації за адресою: просп. Лесі Українки, 65 (з 09:00 до 18:00).

Щодо отримання матеріальної допомоги родинам, які постраждали від ракетної атаки, телефонуйте до департаменту соціальної політики мерії Дніпра: (068) 913 46 88.

Ця ж інформація розміщена на постраждалих будинках.

Поділитись:

Наступна стаття: