Для 18 сільських амбулаторій на Дніпропетровщині закупили телемедичне обладнання

1 год ago Зоря2 Комментарии к записи Для 18 сільських амбулаторій на Дніпропетровщині закупили телемедичне обладнання отключены

На Дніпропетровщині для 18 амбулаторій, які активно будують у сільській місцевості, уже придбали необхідне телемедичне обладнання. Воно дозволить консультуватися з вузькопрофільними лікарями дистанційно, не виїжджаючи із села. Завдяки сучасним технологіям діагностика стане своєчасною та якісною.

– В амбулаторіях, що зводять у регіоні, буде Інтернет та сучасне обладнання. Жителю села не потрібно буде їхати в район або область, щоб проконсультуватися з лікарем. Це можна буде зробити дистанційно, що заощадить і час, і гроші, – наголосили в департаменті охорони здоров’я ДніпроОДА.
Для надання послуг із застосуванням телемедицини у кожну амбулаторію придбали необхідне обладнання: оглядову цифрову камеру, набір цифрових «скопічних» систем із генератором світла, монітор життєво важливих показників і 12-канальний електрокардіограф з цифровим інтерфейсом.
Відтак з робочого місця сільський лікар зможе консультуватися з профільними фахівцями: пульмонологом, ендокринологом, кардіологом, дерматологом. Консультації онлайн надаватимуть обласна лікарня ім. Мечникова, обласний центр кардіології та кардіохірургії, обласний шкіряно-венерологічний диспансер, обласна дитяча лікарня.
Сеансами телемедицини першими скористуються лікарі амбулаторій в Лобойківці та Іванівці Петриківського району. Новозбудовані заклади відкриються найближчим часом.
28 лікарів, які будуть працювати в сучасних амбулаторіях та опановувати телемедичне консультування, пройшли тренінги.
Будівництво сільських амбулаторій відбувається за рахунок державної субвенції. Дніпропетровщині на спорудження медзакладів виділили 202 млн гривень.
18 амбулаторій зводять у Верхньодніпровському, Криничанському, Межівському, Нікопольському, Петропавлівському, Петриківському, Софіївському, Томаківському, Царичанському, Широківському та Юр’ївському районах. 11 з них – з житлом для лікаря.Усі установи оснастять сучасним обладнанням, комп’ютерною технікою та автотранспортом для лікаря.
Загалом телемедичним обладнанням планують обладнати 182 амбулаторії, які охоплюють практично все сільське населення регіону.

Поделиться: