Діяльність мікрокредитних організацій практично не регулюється державою – депутат Дніпровської міськради Антон Андрієнко
Пропозиціонер Антон Андрієнко взяв участь в онлайн-дискусії ПРОпозиціонери Клубу, присвяченій мікрокредитуванню. За даними на кінець 2020 року понад 2 мільйони українців знаходилося в реєстрі боржників. Тільки мікрокредитним організаціям вони заборгували понад 15 мільярдів (!) гривень. Це вже не тільки економічна, а й соціальна проблема.
На відміну від банків, діяльність яких чітко організована і регулюється, мікрокредитні організації відчувають себе досить вільно, переконаний депутат. Хоча останні мають потрапити під не менше, а навіть більше регулювання, ніж банківська система Більше того, новий закон про колекторську діяльність узаконює її і надає колекторам максимальну свободу. Починати вирішувати проблему треба з простого, переконаний Антон Андрієнко.
«На законодавчому рівні треба максимально обмежити рекламу відповідних установ і їхніх послуг. Бо популяризація різних місць, де можна швидко «збити грошей» призводить до того, що борги накопичуються, відсотки та штрафи підвищуються, відповідно, люди потрапляють у замкнене коло, з якого вирватися самотужки просто неможливо. Зростає кількість самогубств. Тому моя пропозиція така: по-перше, на національному рівні має бути прийняте законодавство, яке дає певні важелі для держави, як з банками, щодо закручування гайок для мікрокредитних організацій. А по-друге, довести до ладу закон про колекторську діяльність. Бо кількатисячні штрафи за порушення – це ні про що», – зауважив пропозиціонер.
Маєте пропозиції?
Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner
Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia