Де шукати допомоги жертвам домашнього насильства?

  26.11.2021 14:41   -
Новини

Всесвітній день боротьби з насильством в Україні. Дніпро доєднався до акції «16 днів проти насильства» – містяни стали творцями зовнішньої соціальної реклами. Проблемою ж опікуються постійно. Так, навесні у Дніпрі відкрили Центр для жінок без дітей, які постраждали від домашнього насильства. Для матерів із дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, вже тривалий час працює центр «Мамине щастя». Жінки у ньому мають можливість безкоштовно отримувати соціальні, психологічні послуги, юридичну допомогу і підтримку для подолання життєвих труднощів.

Ольга просить не показувати її обличчя та змінити голос. Жінка з чотирма дітьми переховуються в Центрі від агресивного колишнього чоловіка. Говорить, довго терпіла побої та моральне знущання. Але одного разу терпець урвався.

Ольга, жертва домашнього насильства: “Последнее время это было очень часто. Последний раз, когда он меня ударил, он ногой ударил нашего младенца. Я поняла, что это уже опасность для детей”.

З жертвами домашнього насильства займаються фахівці: в штаті є медсестра і психологи. Часто діти також потребують психологічної реабілітації. На допомогу приходить арт-терапія.

Лідія Загора, психологиня Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя»: “Это и тревожное расстройство, это и депрессия, чувство страха постоянное. Причем в какие-то дни они его испытывают – они боятся выйти на улицу. Мы им говорим о том, что здесь безопасное место, здесь вы можете говорить все что хотите, это не выйдет из стен кабинета. Им важно доверять”.

В «Маминому щасті» для кожної жінки з дитиною виділяють окрему кімнату з усім необхідним. В холодильнику безкоштовна їжа. Волонтери допомагають одягом та різними дрібницями. Усе необхідне для нормального життя забезпечується коштом міського бюджету Дніпра. Жінки працюють, діти відвідують дитсадки чи школи. І головне – всі вони перебувають у безпеці.

Марина Земенкова, директорка Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя»: “Центр знаходиться під охороною. В закладі є тривожна кнопка. Протягом трьох, максимум п’яти хвилин в заклад прибувають поліцейські.
Закликаю! Треба наважитися і розірвати коло насилля, якщо воно у вас є”.

Працівники центру надають жінкам, які постраждали від насильства, весь спектр соціальних послуг. Допомагають оформити документи, сприяють працевлаштуванню, відновлюють банківські картки. За дев’ять місяців у жертв насильства з’являється можливість докорінно змінити своє життя. Це максимальний термін для перебування у шелтері. Нині у центрі живуть 12 жінок та 22 дитини.

Поділитись: