Через карантин бюджет Дніпра втратить пів мільярда гривень

5 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи Через карантин бюджет Дніпра втратить пів мільярда гривень отключены

Загальні втрати бюджету Дніпра через карантин становитимуть близько 500 млн гривень. Це пов’язано, зокрема, із введенням мораторію на сплату податку на нерухомість і землю, а також зі зниженням ділової активності бізнесу.

– Бюджет міста виконується, але, на жаль, центральна влада ухвалює рішення, які коштом місцевого бюджету дотують великий бізнес. Так, Верховна Рада ухвалила мораторій на сплату податку на землю та податку на нерухомість на користь великого бізнесу. Завдяки жорсткій позиції мерів та Асоціації міст України цей мораторій було введено лише на місяць. Але тільки для Дніпра втрати через цей мораторій становитимуть 160 млн грн. І це вже має наслідки: аналіз показує, що тільки за 20 днів квітня бюджет не добрав близько 60 млн грн. Але у нас також багато непрямих утрат: єдиний податок, податок на доходи фізичних осіб, адміністративні збори. Ми бачимо зниження, яке зумовлено загальним спадом ділової активності бізнесу, – зазначив під час чергової сесії міської ради 22 квітня заступник мера Дніпра Володимир Міллер.

До цього через загальне зниження доходів населення у міськраді не виключають утворення боргу за комунальними платежами – близько 200 млн гривень.

– Комунальні підприємства міста, які транспортують дніпрянам тепло, газ, воду, ймовірно, недоотримають ці гроші. Ніхто не скасовує платіжну дисципліну у платі за енергоносії, і можливо місту доведеться дотувати ці комунальні підприємства. Ми живемо у складних умовах, але бюджет Дніпра залишається у планових обсягах. Соціальне навантаження виконується цілком. 65 % бюджету Дніпра витрачається на утримання освіти, медицини, соціальну сферу, культуру, спорт, молодіжну політику. Усе це у повному обсязі буде виконуватися. А в медицині та соціальному захисті показники витрат ми нарощуємо, – сказав Володимир Міллер.

Поделиться: