Алергія на амброзію: пік цвітіння, симптоми і методи лікування

  12.08.2023 11:09   -
Новини

Нежить, головний біль та навіть сльози. Усе це — типові симптоми алергії на амброзію. Традиційно вона розпочинає цвітіння на початку серпня, тоді ж і розпочинаються найважчі тижні в житті алергіків. Наскільки масштабна ця проблема для Дніпра та чи можна якось побороти хворобу? 

Журналіст: «Починається алергія саме на амброзію, який час вона триває, наскільки довго це відбувається?»

Вікторія: «Взагалі, саме на амброзію у мене починається алергія ближче до серпня місяця».

Вікторія з дитинства страждає алергією на амброзію. Розповідає, успадкувала це від батька. Серед симптомів у дівчини біль у горлі, сльозоточивість, свербіння. Вікторія вже зневірилась знайти легкий спосіб побороти хворобу.

Вікторія, має алергію на амброзію: «Зараз, якщо не дуже погано, то ліки, таблетки. А якщо не рятують пігулки, то треба робити уколи».

Допомагає дізнатися концентрацію алергену так званий «алергопрогноз». Це своєрідний календар, де вказано період цвітіння різноманітних рослин. В алергологічних центрах використовують новий метод дослідження – молекулярний. У Дніпрі його впровадили лише три роки тому, але він вже довів свою ефективність. Хворий здає каплю крові і може отримати відповідь на 295 алергенів.

Євгенія Дитятковська, заслужена лікарка України, голова ради експертів МОЗ, професорка, лікарка – алерголог: «Раніше ми ставили скарифікаційні проби, отримували великі пухирі. Так, це сенсибілізація – лікували полин, амброзію, лободу, соняшник, кукурудзу – все, що бачили. Сьогодні є інші уколи. Так, вони дорогі, але дуже високотехнологічні. Їх колять, вони блокують антитіло, яке осідає на клітину та починає взаємодію з амброзією».

При перших симптомах лікарі радять одразу звертатися до них. Оскільки нехтування алергією може призвести до виникнення низки супутніх хвороб. 
Пані Ніна хотіла побороти захворювання народними методами. Однак, використання трав лише погіршило стан її здоров’я.

Ніна Василівна, лікує хворобу: «Перестала очима бачить. Забитий нос корочками. І висипало мене, все тіло висипало, і нога моя перестала ходити».

В алергологічному центрі Дніпра безкоштовно лікують дітей та наших захисників. Медики кажуть, вилікувати алергію повністю неможливо. Проте, її можна контролювати, якщо вчасно звернутися по допомогу.

За матеріалами ДніпроTV.

Поділитись: