Алея живої пам’яті і мурал «Повернення сокола»: у Дніпрі вшанували пам’ять всіх, хто віддав своє життя за мир і свободу

  18.10.2023 16:18   -
Новини

Алея живої пам’яті та мурал «Повернення сокола». У Дніпрі на вулиці Юрія Кондратюка,8 з’явився новий мурал, на якому зображено дівчину та сокола, які символізують життя та подвиг кожного захисника та захисниці. Поруч висадили алею на знак пошани та вдячності тим, хто віддав своє життя за мир і свободу. 

Харків’янин Олександр створює мурали вже понад 10 років. Зараз художник малює дівчину, яка чекає на свого чоловіка, в образі пташки.

Олександр Брітцев, художник-мураліст: «Елементи тут підкреслюють, що маки — це пам’ять про захисників, взагалі про наших чоловіків. Стрій український в хустці, яку я зараз малюю, як раз на дівчині, ну, і її бажання зустрітись зі своєю половинкою чи очікування тієї зустрічі».

Ідея проєкту належить благодійному фонду «TAPS». Супермаркет «Varus» підтримав грошима та допоміг з організацією.

Анна Луганська, директорка з маркетингу мережі супермаркетів: «Звернулись до нас, тому що логічно біля цієї алеї розмістити цей мурал. Вони звернулися до нас, а ми не змогли відмовити. Розділили ідею і згодились співпрацювати в цьому напрямку».

Алею живої пам’яті висадили на знак пошани усіх тих, хто віддав своє життя за Батьківщину.

Юлія Дмитрова, директорка благодійного фонду «TAPS»: «Ідея в нас з’явилась навесні, коли весь світ висаджував дерева. Це була акція «Озелени країну». Ми вирішили, що ми хочемо знайти таку алею і зробити її саме для сімей загиблих, щоб кожна сім’я посадила дерево на честь пам’яті про свого коханого. Ми висадили спочатку 15 дерев навесні і вирішили, що ми маємо завершити, продовжити. І в жовтні ми висадили останні дерева, тобто тут зараз 42 дерева».

На кожному дереві — інформація про героя та QR-код з його біографією. В планах благодійного фонду й надалі створювати такі алеї по всій Україні.

https://youtu.be/_jm–o5mOcI

За матеріалами ДніпроTV.

Поділитись: