37 вихованців Дніпропетровского відділення МАН стали призерами Всеукраїнського конкурсу

  10.11.2020 17:43   -
Новини

У форматі онлайн відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу-захисту дослідницьких проєктів Малої академії наук. Вихованці Дніпропетровського відділення МАН здобули 37 нагород:  9 золотих, 14 срібних та 14 бронзових. 

На загальнодержавному рівні область представляли 57 учасників. Серед них 9 стали переможцями, ще по 14 – срібними та бронзовими призерами у своїх секціях. 

Вихованець Дніпропетровського відділення МАН України Роман Костенко став переможцем у секції «Математичне моделювання». Хлопець вже вдруге отримав «золото» на конкурсі дослідницьких проєктів. Цьогоріч, каже, презентував вдосконалений науковий доробок, над яким працював і минулого року. В дослідженні виводив нові теореми з геометрії про еліпс та гіперболу. Відкриття Романа Костенко можна буде використовувати, зокрема, під час дослідження космосу. Адже більшість небесних тіл на орбіті якраз мають траєкторію еліпса та гіперболи.

– Подібні конкурси дають проявити себе. Важливу роль також відіграє матеріальне заохочення. Наприклад, переможці отримують президентську стипендію, – розповів Роман Костенко. – На минулорічну стипендію я придбав потужний ноутбук для наукової роботи. Грошову винагороду цього року також витрачу на щось корисне для подальших досліджень.   

Відзнаку глядацьких симпатій отримали 4 представники Дніпропетровської області: Тетяна Дуленко, Вероніка Подлєснова, Дар’я Левіна, Софія Василець. Їм подарували сімейні візити до Музею науки Малої академії наук України.

Проводили захід у форматі віртуальної виставки. Доєдналися майже 1200 учасників, а за конкурсні проєкти віддали загалом 100 тисяч голосів. Переможцям і призерам вручили більш ніж 500 нагород. А ще – стипендії Президента України та запрошення на участь у міжнародних подіях.

Ведучими прямої трансляції стали учасники групи «ТНМК» Фоззі та Фагот. Також були мотиваційні включення експертів із NASA, MILSET, Пентагону. До телемосту з Мексикою долучився очільник MILSET і Національної мережі науки та технологій Роберто Ідальго. Особливими стали включення з радником Генерального директора ЮНЕСКО Жаном-Полем Жусто Нґоме Абьяґою, а також із дипломатами українського посольства у США.

Список призерів від Дніпропетровської області – за посиланням.

Поділитись: