33 старшокласника області визнані кращими вченими-початківцями в Україні

  07.05.2018 21:49   -
Новини

У Києві пройшов фінал всеукраїнського конкурсу наукових робіт учнів Малої академії наук. Успішно подолавши міські, районні та обласний етапи випробувань, понад півсотні старшокласників Дніпропетровщини гідно представили регіон на національному рівні.

Юні вчені-початківці здобули 33 перемоги у різних галузях знань, – про це повідомили в департаменті освіти і науки ДніпроОДА.
– Наші вихованці – майбутня наукова еліта країни, – зазначила директор обласної МАН Наталія Тягло. – Дніпропетровська область вже багато років поспіль входить у п’ятірку кращих за кількістю перемог на всеукраїнському конкурсі. Ось і цьогоріч у загальному заліку ми четверті. Кожне таке змагання схоже на захист кандидатської дисертації, кожна дитяча робота – справжнє наукове відкриття і результат 2-3-річної копіткої праці.
Всеукраїнський конкурс робіт учнів регіональних МАН виявляє кращих у 64 секціях, що відповідають різним галузям знань. За результатами цьогорічних випробувань старшокласники Дніпропетровщини – кращі філософи, математики, ІТ-шники, педагоги, психологи та літератори серед майже 1,5 тисячі учасників.
Загалом юні вчені-початківці поповнили наукову скарбничку області 6 золотими, 14 срібними та 13 бронзовими медалями.
Переможець у секції «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології» – 11-класник Криворізького природничо-наукового ліцею Даниїл Федоров. Він створив власну систему «Розумна оселя» або «Безпечна оселя». Розробив датчики, які встановлюють в різних місцях будинку чи квартири. Частина з них, оснащена лазерами, відслідковує, скільки людей зайшло в дім чи вийшло з нього. Інші – автоматично вимикають електрику, якщо в оселі нікого не залишилося. Продовжує роботу лише холодильник. Решта датчиків контролюють протікання труб водопостачання, системи опалення та можливість потопів.
– Таку систему легко адаптувати до будь-якого приміщення. Це може бути і школа, і офіс, і великий приватний будинок, і звичайна квартира, – розповів Даниїл Федоров. – Головне ноу-хау – якщо датчик спрацьовує, відбувається автоматичний дзвінок на телефон власника оселі. Перевага моєї системи, порівняно з існуючими нині аналогами, – використання саме телефонного зв’язку. А отже, не потрібні мобільні додатки для SMS-повідомлень, та й взагалі можна обійтися звичайним стаціонарним телефоном.
Загалом в області науковою діяльністю займаються майже 14 тисяч старшокласників.