14 червня оголосять перші результати ЗНО
Основна сесія проходження ЗНО добігає кінця. 13 червня відбудеться останнє тестування – з хімії. На нього в Дніпропетровській області зареєструвалися 1 275 абітурієнтів. Про це повідомила директорка Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марина Горбенко-Хвастунова.
За її словами, 14 червня розпочнеться оголошення результатів тестувань, які відбулися, а саме – з української мови та літератури, математики та фізики. 20 червня – з іноземних мов і біології, 25 червня – з історії України, географії та хімії. Дізнатися про результати ЗНО учасники зможуть на своїх інформаційних сторінках Українського центру оцінювання якості освіти, звідки вони роздруковували запрошення-перепустки.
– Важливим у процесі оголошення балів є можливість апелювати свій результат. Подати відповідну заяву до Українського центру оцінювання якості освіти можна впродовж п’яти днів з офіційної дати оголошення результатів. Абітурієнти повинні знати, що апеляція – це повторна перевірка роботи, за результатами якої бали можуть бути як підвищені, так і знижені. Тобто, при реєстрації апеляційної заяви бали анулюються і робота проходить повторне оцінювання, – пояснила Марина Горбенко-Хвастунова.
Під час проходження основної сесії ЗНО-2019 була доволі високою явка учасників. Це передусім пов’язано з поєднанням тестування та державної підсумкової атестації. Наприклад, обов’язкове тестування з української мови та літератури в Дніпропетровській області написали 27 842 особи.
– Загалом кампанія основної сесії ЗНО в Дніпрі та Дніпропетровській області пройшла спокійно. За використання чи наявність заборонених засобів було видалено 47 осіб. Через запізнення на тестування не допустили близько 40 абітурієнтів, а через відсутність документів – 61 особу, – додала директорка Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти.
Для тих, хто з поважних причин не зміг пройти тестування під час основної сесії ЗНО, відбудеться додаткова. Вона стартує 26 червня й триватиме до 11 липня. Окрім того, попереду вступні випробування з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення ЗНО для тих, хто має бажання продовжувати навчання на магістратурі за спеціальністю «Право» та «Міжнародне право». Учасникам доведеться скласти вступний іспит з іноземних мов та єдине фахове вступне випробування. Такі формати іспитів запроваджені три роки тому.
Цього року розширено коло спеціальностей, для яких потрібно скласти єдиний фаховий іспит. Це – «Музеєзнавство, пам’яткознавство», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Культура та мистецтво», «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Богослов’я», «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Інформаційні технології» (крім спеціальності «Інженерія програмного забезпечення»), «Сфера обслуговування», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини».