МАЙБУТНЄ ДЛЯ ТИМОФІЯ

  16.11.2023 11:54   -
Люди

У третю неділю листопада відзначається День працівників сільського господарства України. Це професійне свято наших аграріїв, наших хліборобів, які своєю щоденною невтомною працею дають нам можливість бачити у себе на столі свіжі духмяні паляниці, купувати овочеві борщові набори та соковиту зелень.

Бути хліборобом — справа почесна. І цю справу з гідністю продовжує мешканець села Олександропіль Новопокровської громади Дніпровського району Костянтин Хрипко, адже це справа його батька — Валерія Івановича, який ще у 2001 році створив сімейне фермерське господарство «Околиця». Спершу займалися вирощуванням зернових, а згодом розширилися і розпочали переробку соняшнику на олію.

На жаль, батько пішов із життя, і тепер уся відповідальність лягла на плечі Костянтина Валерійовича. В усьому молодого фермера підтримує дружина Ольга, а додає снаги до життя шестирічний син Тимофій, який цієї осені пішов до першого класу.

Найрідніші люди розуміють важливість професії глави сімейства, який із раннього ранку до пізнього вечора працює на полі. І така самовідданість роботі приносить свої результати.

За словами керівника СФГ «Околиця», цього року зібрали гарний урожай зернових. Костянтин Хрипко пояснює це і вдалими погодними умовами,  і застосуванням нових сучасних технологій. І якщо урожай радує, то ціна на вирощене збіжжя зовсім ні.

Та попри такі негаразди Костянтин Валерійович уже повністю розрахувався зі своїми орендодавцями. Очільник фермерського господарства також прекрасно розуміє, що бізнес має бути соціально відповідальним, особливо під час війни. Костянтин Хрипко завжди надає техніку, щоб розчистити сніг на дорогах громади, чи вивезти сміття під час проведення робіт з благоустрою.

Згадуючи ранок 24 лютого 2022 року, фермер стверджує, що до останнього не вірив у можливість початку війни. Та коли прогриміли перші вибухи, то того ж дня разом з односельчанами пішов патрулювати вулиці, щоб забезпечити громадський порядок.

Костянтин Хрипко належить до когорти людей, які працюють заради продовольчої безпеки нашої країни. Також фермер активно займається благодійницькою діяльністю. Про це відомо всім. Проте сам Костянтин Валерійович не вважає, що робить щось особливе.

Говорить, мовляв, роблю, що можу, і далі робитиму, стільки це буде потрібно. Його вклад у допомогу бійцям ЗСУ — дизельне пальне, амуніція для військових, грошова допомога, продукти для кухонного  батальйону  громади та багато інших добрих справ, які голова СФГ «Околиця» робить ледь не щодня,   не акцентуючи  на цьому увагу.

Благодійність стала для нього цілком звичною справою, і Костянтин Валерійович навіть не уявляє, як у наш час можна  поводитись  по-іншому.

Наразі на полях господарства йде підготовка до зими, триває оранка, завершено посів озимини. І в цих щоденних буденних клопотах яскравим сонечком для молодого фермера світить затишне родинне вогнище.

В епіцентрі уваги, звісно ж, першокласник Тимофій. Ольга Григорівна, мати хлопчика, педагог за фахом. Тому до школи дитину гарно підготували. Тимофій із задоволенням відвідує заняття, має багато нових друзів, а ще обожнює математику і читання.

Та яким буде майбутнє у Тимофія, напряму залежить від ситуації на фронті. Родина Хрипко вірить у наші ЗСУ, впевнена у нашій Перемозі й не сумнівається, що і їхній син,  і всі українські діти матимуть гідне майбутнє у мирній країні під мирним українським небом.

Валентина ДЕНИСОВА

Поділитись: