Є ЧИМ ПИШАТИСЯ ТА ЩО ЛЮДЯМ ПОКАЗАТИ

  06.06.2019 12:16   -
Люди

У 2015 році шляхом добровільного об’єднання Богданівської, Новодачинськоїта Новоруської сільських рад утворилася спроможна територіальна громада з адміністративним центром у Богданівці.
Сьогодні тут діють десять освітніх закладів, вісім закладів медицини та пункт базування швидкої допомоги, музична школа, три будинки культури, три бібліотеки, місцева пожежна команда, комунальне підприємство, яке опікується утриманням місцевого ЖКГ.

До складу громади входять 9 сіл, на її території мешкають 7,7 тисячі осіб.

БОГДАНІВКА вражає не лише мальовничою природою

Богданівку створено ще у 1777 році за правління Катерини Великої. В ті далекі часи село було однойменною слободою Павлоградського повіту, населення якої складали переселенці з Курської, Орловської та Харківської губерній. Вони були досить заможні, бо мали великі земельні наділи, отримані за державну службу. У володінні слободи знаходилося майже 12 тисяч гектарів, і це робило мешканців Богданівки вельми шанованими на теренах Катеринославщини людьми.

Сьогодні богданівців шанують ще більше, але вже не за статки — у селі мешкають геніальні музиканти, чудові поети, прекрасні художники, дивовижні співаки та приголомшливі майстрині української вишивки.

НОВА ДАЧА-малесенька, але чарівна!

Це колоритне селище знаходиться на лівому березі річки Велика Тернівка. На карті Павлоградського району Дніпропетровської області воно з’явилося на початку 1920 року.

До цього часу ця територія належала церковній єпархії та називалась «Поповською Дачею». Проте після передачі церковних земель державі родючі наділи отримали жителі Богданівки — ті, що не мали хлібородних ділянок…

НОВА РУСЬ – «крихітка» серед степу

Розташувалася на правому березі Великої Тернівки. Річка в селищі досить примхлива — утворює звивисті лимани, в’юнкі стариці й заболочені озера.

Перша письмова згадка щодо Нової Русі датується 1779 роком. У 1782 році в слободі Лосєвка вівся перепис населення. Спеціалісти, які складали списки мешканців краю, випадково натрапили на малесеньку групу людей, котрі облюбували невеличку діляночку в дикому степу. Згодом вона перетворилася на мальовничий населений пункт.

Вже понад 6 років Богданівську громаду очолює Олексій ГРИЩЕНКО.

Сільський голова народився 12 січня 1953 року в Богданівці на Павлоградщині.
Успішно скінчивши в 1969 році Богданівську середню школу, він вступив до Першотравенського профтехучилища № 40, а по закінченні його у 1971 році розпочав свою трудову діяльність у вугільній промисловості. 1991 року отримав диплом за спеціальністю «економіст».
З 1991 до 1993 року Олексій Григорович був головою Богданівської сільради. Показово, що за ці роки соціально-економічний стан села, навіть не зважаючи на складніумови, суттєво покращився. Недарма у 1994 році Олексій Грищенко був депутатом Дніпропетровської обласноїради.
З 1993 до 2003 року працював директором птахофабрики «Правда», протягом наступних дев’яти років обіймав посади директора «Агрофірми Лідер» та голови ТОВ «Агро-Олімп».
24 грудня 2012 року обраний на посаду голови Богданівської сільської ради. ь У 2015 році, створивши сільську об’єднану територіальну громаду, повторно обраний на посаду сільського голови та успішно керує справами й нині.
Завдяки його щирій любові до рідної землі, непохитній вірі в успіх та багаторічному досвіду села Богданівка, НоваДача, Нова Русь, Мерцалівка, Шахтарське, Самарське, Зелене, Мар’ївка та Кохівка з року в рік стають І ще успішнішими й комфортнішими для мешканців.

ЗРОБЛЕНО БАГАТО, НА ЧЕРЗІ – ЩЕ БІЛЬШЕ

У другому півріччі 2018 року за рахунок держбюджету розпочато будівництво Малого групового будинку для дітей-сиріт. Будинок розрахований на 10—12 дітей. Умови проживання у ньому будуть наближені до умов сім’ї. Відкрити заклад планується у вересні 2019-го.

За 2018 рік у рамках програм капітального будівництва і розвитку транспортного сполучення зроблено:
■ капітальний ремонт доріг у Богданівці та Новій Дачі загальною площею 7,6 тис. кв. м (вартість — 6701,95 тис. грн.);
■ покладено нове асфальтне покриття, виконані поточні ремонти (вартість — 719 тис. грн.);
■ за рахунок інфраструктурної субвенції заасфальтовано три дороги в Богданівці, Новій Дачі та Новій Русі (загальна вартість — 4 469,6 тис. грн, за рахунок субвенції — 3945,8 тис. грн.)
Роботи ведуться постійно: за 2016— 2018 роки по громаді було відремонтовано 27,1 км транспортних шляхів на 32,4 мільйона гривень.

У вересні 2018-го завершено реконструкцію житлового будинку д ля молодих фахівців: підготовлено шість квартир для медичного персоналу, педагогів та поліцейських ОТГ. З початку реконструкції на це витрачено 3,3212 мільйона гривень.

Велику увагу керівництво громади приділяє закладам освіти. Після утеплення будівлі та ремонту даху Богданівської філії І—II ступенів у 2018 році зроблено й реконструкцію котельні (витрачено 1,928 млн. грн.) Також здійснено капремонт зовнішніх мереж теплозабезпечення (вартість 671 тис. грн.). Тож зима цього року в школі була теплою!
Крім того, у Новодачинській школі провели реконструкцію опалювальної системи, побудували нову котельню, замінили покрівлю даху й відремонтували занедбану будівлю профцентру та тиру. Також створили нові сучасні кабінети для першачків і старшокласників, придбали інтерактивні дошки.

Про якісну воду на території громади також дбають. У Богданівці та Новій Дачі вже працюють дві свердловини, які забезпечують жителів громади питною водою. Найближчим часом планується побудувати свердловину й у Новій Русі.

Продовжується будівництво «Культурно-спортивного центру» на 300 місць і прилеглого до нього стадіону. Загальна вартість проекту становить 69, 937 мільйона гривень, усього з початку робіт витрачено 13,24 мільйона грн.

У 2017 році у Богданівці відкрився дитячий садочок «Теремок». Дитячий заклад відповідає всім сучасним стандартам та вимогам. Для комфортного перебування дітей тут створені функціональні ігрові зони; майданчики, обладнані яскравими та екологічно-чистими спорудами.

Богданівська ОТГ продовжує розвивати напрямок на виховання творчої розвиненої особистості — з березня 2018-го у селі працює заснований виконкомом сільради комунальний заклад позашкільної освіти «Центр дитячої та юнацької творчості». Сьогодні він продовжує розширення мережі гуртків.

Справжньою гордістю громади є місцевий ЦНАП. Його приміщення облаш-товано сучасною технікою та меблями, існує вільний доступ до Wi-fi. Встановлено стенди, де постійно розміщується та оновлюється інформація про порядок надання адміністративних послуг і нововведення в законодавстві.
У Богданівській ОТГ охорону громадського порядку здійснюють два поліцейські офіцери — старший лейтенант І. В. Качалов та лейтенант І. В. Костішин. Громада їм надала нові квартири та оснащений кабінет з комп’ютерною технікою. Оскільки поліцейські офіцери вже стали повноправними представниками громади, то й звітуватимуть вони відтепер не тільки перед керівництвом, а й перед мешканцями ОТГ.

Поділитись: