У сквері на Слобожанському у Дніпрі козак зустрінеться з російським чиновником

  26.08.2022 12:09   -
Дозвілля

27 серпня Музей історії Дніпра разом з акторами молодіжного театру покаже перформанс про утворення міста, розкаже, як виник лівий берег, розіграє 3-D пазл із найстарішим у Дніпрі мостом та екскурсію містом. І все для того, щоб об’єднати українців з різних регіонів України.

Вже третій тиждень триває проєкт “Точка Сходу”, на його реалізацію дніпровський музей виграв грант від Європейського Союзу. Проєкт складається з 18 заходів, які допоможуть познайомити між собою дніпрян та вимушених переселенців і більше розповісти всім про Дніпро.

Половина з цих заходів – якраз вуличні свята у різних районах Дніпра. У цю суботу, 27 серпня, мешканці лівого берега зможуть побачити у сквері на Слобожанському виставу про зустріч козака Микити Коржа і чиновника Петра Афанасійовича Черткова. Дія відбувається на початку 19 ст. Чертков думає, що тут побудували неймовірно гарне місто на честь Катерини. А Корж розбиває його фантазії. Розповідає, що до заснування Катеринослава тут було розвинене козацьке місто, і фактично кожен куточок майбутнього Дніпра заснований козаками. Навколо цього триває суперечка.

Крім вистави, гості скверу зможуть дізнатися про свій район та своє місто, виграти подарунки та навіть пішохідну екскурсію “Тур сучасним Дніпром”.

З 14:00 актори кілька разів повторять виставу. Розіграш музейного сертифікату на відвідування екскурсії відбудеться з 15:00 до 16:30.

Проєкт «Точка Сходу» відбувається в рамках реалізації #ZMINA_2_0 фонду IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives за фінансової підтримки Європейського Союзу.