У Дніпрі відкрили фотовиставку «Прояви людяності»

У дніпровському сквері Героїв відкрили фотовиставку про проблеми біженців «Прояви людяності»

На виставці – десятки фотографій, що розповідають про нелегку долю біженців та про проблеми, з якими вони борются майже щодня. Люди покинули свої домівки з багатьох причин, але в першу чергу – через бойові дії. В Україні людей, які залишили свою малу Батьківщину через конфлікт на Сході, називають внутрішньо переміщені особи.

«Питання біженців актуальне для України з огляду на велику кількість внутрішньо переміщених осіб. Тільки за офіційними даними в нашій області їх близько вісімдесяти тисяч. Дуже важливо, аби країни, які приймають біженців, мали не тільки функціональні механізми допомоги. Найголовніше – щоб корінне населення  толерантно ставилося до тих, хто шукає притулку», – зауважив радник голови ДніпроОДА  Віталій Литвин.

Виставку організували спільно з Дніпровським офісом Верховного комісара ООН у справах біженців та посольством Канади в Україні.  Канада – унікальна країна для біженців. Навіть міністр з питань імміграції, біженців та громадянства Канади Ахмед Хуссен пройшов нелегкий шлях вимушеної міграції.

«Проблема біженців – одна з нагальних у сучасному світі. Потрібно всіляко підтримувати цих людей, в першу чергу – через правовий захист і матеріальну допомогу», – зазначив представник Управління Верховного комісару ООН у справах біженців ООН у Дніпрі Мулусеу Мамо.

«У нас в області на обліку 40 біженців із Сирії, Російської Федерації та Білорусі», – зазначила виконуюча обов’язки начальника Головного управління Державної міграційної служби в Дніпропетровській області Світлана Куляба.

Дніпряни зможуть відвідати фотовиставку до 31 липня.