Із Дніпра до Одеси вирушила парусна регата «Козацький шлях»

В рамках регати, присвяченій Дню Конституції, майже 20 крейсерських яхт з різних регіонів України вирушили із Дніпра до Одеси

Двотижневі перегони історичними шляхами запорожців – уже друга масштабна регата – про це повідомляє прес-служба ДніпроОДА.

Попереду у яхтсменів – півтисячі кілометрів по Дніпру, Дніпро-Бузькому лиману та Чорному морю. Перегони розбиті на шість етапів, у кожному з яких визначать трійку лідерів.
Яхтсмени кидатимуть якір у Запоріжжі, Нікополі, Каховці, Херсоні. Традиційно регата пройде місцями козацької слави. Яхтсмени вшанують пам’ять отаманів Івана Сірка та Костянтина Гордієнка, зустрінуться із козаками сучасності, відвідають чорноморські військово-морські бази.
Фінальний 60-кілометровий ривок – від Очакова.
– Маршрут цікавий. Відвідаємо острів Хортиця в Запоріжжі, потім – колиску козацтва Нікополь, зайдемо в Каховку, де є славнозвісна козацька тачанка з кіньми, – розказав капітан яхти «Werhinne» Олег Пронін із Запоріжжя. – Ми проживаємо кожен день по-різному: можна вдома просидіти, а можна отримати море позитивних емоцій.
Підсумують змагання та назвуть імена переможців 5 липня в Одесі. Звідти регата повернеться до Дніпра.
Разом із ДніпроОДА до організації регати «Козацький шлях» долучилися Дніпровський міський клуб крейсерських яхт, Січеславське крайове козацтво та міська федерація вітрильного спорту.