«ТАЄМНА» ПЕРУКАРНЯ ДЛЯ ГУБЕРНАТОРА

3 месяца ago Zorya Комментарии к записи «ТАЄМНА» ПЕРУКАРНЯ ДЛЯ ГУБЕРНАТОРА отключены

За 4 місяці роботи новий очільник ДніпроОДА нарешті розпочав діяти завзято та рішуче. Відтепер ясно – розвиток регіону більше не гальмуватиме, та й з наповненням обласного бюджету ось-ось усе буде гаразд. Тим більш що розпочав Олександр Бондаренко досить нестандартно – з чиновницьких зачісок.

Коли на президентських перегонах у березні-квітні левова частина виборців області підтримала Володимира Зеленського, їм здавалося, що держава дуже скоро зміниться та заживе «на повну». Молодий керманич приведе за собою також молоду, незаплямовану пострадянськими стереотипами команду і «жити стане краще, стане веселіше».

Слід зізнатися — веселіше все ж таки стало. Дивлячись щоденні теленовини, важко втриматися від сміху. Особливо, коли слухаєш, що кажуть про себе чинні високопоса-довці. Один — «дебіл», другий — «профан», а хтось і зовсім «секс-машина». Намагається не відставати від кабмінів-ських колег і більшість «зелених» парламентаріїв, у них розмаїття ляпсусів ще більше. А в регіонах, як кажуть апаратники «на місцях», київську політичну моду сприймають досить буквально. Постійний інформаційний шум і тут усе більше затьмарює реальні (хотілося б написати — «корисні») справи, важливі для інфраструктурної розбудови регіону.

Проте незначним дрібницям приділяється неабияка значущість. Наприклад, у період свят в ОДА звернули увагу на те, що в адміністративній будівлі працює… перукарня, яка обслуговує співробітників облдержадміністрації та розташованої поруч облради. Існувала вона ще з радянських часів, а приміщення
для неї було передбачене ще проектантами.

І ось після Різдва її урочисто видворили. Подейкують, за особистою вказівкою губернатора. Звичайно, це дуже обнадійлива новина. Вона засвідчує, що за 4 місяці роботи Олександр Бондаренко, нарешті, ретельно ознайомився з будівлею, де розташований його кабінет. Такими темпами ще до закінчення президентського терміну свого безпосереднього шефа він зможе з головою зануритись у проблеми регіону, який очолює!

Але чи вистачить часу на їх вирішення? Символічно, що саме тоді, коли перукарі пакували своє нехитре обладнання та готувалися до переїзду, стало відомо про відміну тендеру на будівництво злітно-посадкової смуги для місцевого аеропорту. Нібито ОДА тут ні до чого, відбір здійснює одне з державних підприємств. Проте держадміністрація все ж таки повинна координувати дії всіх без винятку учасників проекту. Ось і накоординували. Тепер терміни знов змінилися, відповідно, будівництво розпочнуть пізніше. Невідомо коли.

Усе більше буксує недороблена медична реформа. З часом усе більше псуються розбиті сільські (і не тільки) автошляхи, а в мізках платників податків з «глибинки» все частіше народжуються думки, навіщо сплачувати державі податки та куди вони йдуть. Про спад виробництва й говорити не варто, а міжнародне співробітництво насправді не обмежується про-
токольними зустрічами у кабінетах та ванільними фото після їх закінчення. Ну, а як вдало у пана Бондаренка у робочий час виходить «підробляти лелекою», сповіщаючи про кількість народжених на Новий рік немовлят, ми вже писали.

Хоча погано зовсім інше. За чотири місяці керівництва Дніпропетровщиною голова ОДА ледь не щоденно щось повідомляє нам у соцмережах, проте жодного разу не спромігся влаштувати прес-конференцію для місцевих засобів масової інформації та доповісти, чим особисто він займається, куди рушить один з найпотужніших регіонів України і хто зараз входить до губернаторської «нової» команди. Відповіді на ці питання, без сумніву, дуже хотіли б почути і в області, і в обласному центрі. Але чи є ці відповіді у Бондаренка?

Натомість біля губернаторського тіла вже з’являються добре знайомі обличчя з попереднього життя. На кшталт вікопомного першого заступника прокурора Дніпропетровщини часів Януковича Олега Пахниця. Чи варто продовжувати далі?..

На цьому тлі дніпряни й дні-пропетровці починають уже не посміхатися, а відверто глузувати: «Зрозуміло. Придніпровську ТЕС, яка труїть мільйон городян, він закрити не може, куди йому до Ахметова! А ось із перукарнею під боком впорався. От молодець!» Так недовго до появи анекдотів або більш сучасних мемів чи фотожаб.

Зачекаємо. Скоріш за все, залишилося вже не дуже довго.

Андрій БОГАТИРЬОВ