У Дніпрі пройшов психологічний тренінг для АТОвців та волонтерів

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі пройшов психологічний тренінг для АТОвців та волонтерів отключены

У ДніпроОДА пройшов семінар з психологічної самопомочі для соцпрацівників, волонтерів, учасників АТО та членів їхніх родин. Учасники опановували методики подолання стресу

Знаннями ділилися досвідчені психологи. Як повідомила координатор Центру допомоги учасникам АТО при ДніпроОДА Наталія Шуліка, попереду – ще дев’ять таких зустрічей.

– Розпочинаємо цикл психологічних тренінгів. Плануємо десять зустрічей для соцпрацівників, волонтерів, учасників АТО та членів їхніх родин. Спочатку вони самі опанують методики подолання стресу та психотравм, а згодом застосовуватимуть їх у роботі з іншими людьми, зокрема переселенцями та демобілізованими, – зазначила Наталія Шуліка.

Після навчання учасники семінару організують так звані групи психологічної самопомочі в районах області. Вони об’єднають людей із однаковими проблемами та нададуть їм можливість спілкуватися, обмінюватися досвідом та ділитися наболілим.
Одне заняття триває три години. Під час занять психологи-тренери вміло поєднують теорію з практикою. Учасники тренінгу долучаються до ігор, вчаться правильно дихати.

– Коли людина виконує важливу роботу, зокрема для країни, вона часто забуває про себе. Для початку це нормально, бо на ентузіазмі творяться великі справи. Але у якийсь момент вона настільки забуває про власне «Я», що втрачає зв’язок з емоціями, тілом, відчуттями. На тренінгах ми будемо допомагати людям повернути себе, вчитись відчувати момент, коли треба зупинитись та попросити про допомогу, – сказала одна з тренерів, психолог Олеся Михайлюк. – Допомагати можна лише тоді, коли ти сам в ресурсі. Коли ти виснажений, допомога іншим не ефективна.

До першого тренінгу долучилися зо три десятка учасників. Їх навчали вісім тренерів. Наступний тренінг – 1 жовтня об 11.00. Місце зустрічі – кругла зала ДніпроОДА, 1-й поверх.