У Дніпрі пройде другий український фестиваль «Самар-Дніпро-Фест»

3 года ago Зоря3 Комментарии к записи У Дніпрі пройде другий український фестиваль «Самар-Дніпро-Фест» отключены

9-10 вересня з нагоди Дня міста пройде «Самар-Дніпро-Фест». Захід відбудеться на території Новобогородицької фортеці, де колись було козацьке містечко Стара Самарь

За словами директора КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитра Каюка, цьогорічна програма святкування буде доволі насиченою. На фестивалі відкриють кілька сцен, на яких виступатимуть творчі та рок-колективи, в тому числі український поп-рок-гурт «Антитіла».

Також для фестивалю підготують макет фортеці з вежею, брамами та стінами. Там реконструктори продемонструють історичні події у справжніх лицарських обладунках. А київський колектив покаже, як жили козаки у 17 столітті. Крім того, на святкуванні організують різні турніри, майстер-класи з володіння шаблею, списом, булавою, проведуть екскурсії фортецею та влаштують її штурм. Також на відвідувачів чекає катання на козацькій чайці.

«Працюватиме науковий пікнік, будуть різні дитячі розваги, частування смаколиками та багато іншого. Також буде організоване наметове містечко. Запрошуємо всіх містян із родинами та гостей міста відсвяткувати День народження Дніпра на Старій Самарі, на нашому фестивалі. Від цирку кожні півгодини курсуватиме автобус», – додає Дмитро Каюк.

Родзинкою заходу стане театралізований виступ колективу академічного театру ім. Шевченка. «Гратимемо замальовки про козаків, гетьмана Івана Мазепу. Будуть національні костюми, звучатимуть українські пісні. Буде цікаво й колоритно», – розповіла народна артистка України, режисер-постановник академічного театру ім. Шевченка Лідія Кушкова.

Також під час фестивалю відвідувачі зможуть подивитись, як проходять справжні археологічні розкопки на території колишнього козацького містечка.