Як виявити тепловий удар та надати першу допомогу

12 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи Як виявити тепловий удар та надати першу допомогу отключены

Тепловий удар виникає через перегрів організму. Збій відбувається в роботі й органів, й нервової системи. Такий стан може бути смертельно небезпечним. Про симптоми теплового удару та першу допомогу розповіли в департаменті охорони здоров’я ДніпроОДА.

– У таку спеку, як цього тижня на Дніпропетровщині, тепловий удар – не рідкість. Аби його уникнути, слід пити більше води, обирати просторий одяг з натуральних тканин, носити головний убір, частіше приймати прохолодний душ, за можливості не виходити на вулицю в години, коли температура повітря найвища, – зазначили в департаменті.
Серед симптомів теплового удару – слабкість, запаморочення, нудота, блювота, підвищення температури тіла та потовиділення, прискорене серцебиття, утруднене дихання, пульсуючий головний біль, втрата свідомості.
Якщо людина отримала тепловий удар, слід викликати швидку.
Доки медики в дорозі, постраждалого потрібно перенести в прохолодне місце, розстібнути одяг, ноги – трохи підняти. Протерти тіло прохолодним рушником або зробити холодне обгортання. Але ні в якому разі не занурювати людину в холодну ванну. Слід дати постраждалому води або теплого зеленого чаю.

Поделиться: