Як на Водохреща безпечно зануритися в воду (поради лікарів)

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи Як на Водохреща безпечно зануритися в воду (поради лікарів) отключены

Вже цієї п’ятниці – 19 січня – віряни відзначатимуть Хрещення Господнє. Як підготуватися до занурення у холодну воду – розповіли в департаменті охорони здоров’я ДніпроОДА.

– Холодна вода активізує обмінні процеси в організмі людини та має потужний оздоровчий вплив. Проте позитивно вона впливає лише на організм фізично здорової та підготовленої людини. Ось чому до занурювань на свято треба ставитися виважено, – зазначили в департаменті.
Загартовуватися до купання у холодній воді можна різними методами, та головне робити це поступово.
– Щоб дізнатися, який з методів є найбільш дієвим саме для вашого організму, треба просто порадитися зі своїм сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром, – кажуть медики.
Для людей непідготовлених занурення у холодну воду може призвести до кропивниці, судом або ж навіть пневмонії чи зупинки серця. Особливо такі купання не рекомендуються людям із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом, хронічними хворобами печінки та нирок, радикулітом, артритом, психічними розладами.
– Якщо ж маєте сили на такий обряд – перед пірнанням не пийте алкоголь та не вживайте багато їжі, розігрійте м’язи вправами, а одразу після – швидко переодягніться в сухе та випийте гарячого чаю, – радять лікарі.
Найкраще зігріватися трав’яним чаєм або чаєм з лимоном, який допомагає відновити кислотно-лужний баланс.

Поделиться: