Військові Дніпропетровщини можуть отримати грант на навчання

9 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи Військові Дніпропетровщини можуть отримати грант на навчання отключены

Як переваги військового досвіду використати під час пошуку мирної професії? Про це АТОвцям розповідають на безкоштовному дводенному тренінгу у ДніпроОДА. Після нього бійці зможуть отримати грант на навчання та здобути нову професію. Програму фінансує Євросоюз.
– Для АТОвців в області організовуємо курси англійської та програмування. Але військові мають ширше коло інтересів. Завдяки цій програмі вони отримують більше можливостей для розвитку. Учасники проходять шлях від заповнення заявки на тренінг до отримання нової професії, – пояснила начальник управління з питань учасників АТО ДніпроОДА Наталія Шуліка.
Спочатку учасники програми проходять дводенний тренінг. Практичні поради отримують від HR-спеціаліста – дізнаються, як правильно заповнити резюме та підготуватися до співбесіди. Спілкуються і з психологом.
– Моє завдання – пояснити хлопцям, що життя продовжується. Люди, які бачили смерть і вижили, мають унікальний досвід, тож можуть значно розширити сферу діяльності. Наприклад, вони стають більш стресостійкими. Можуть вирішувати завдання, які потребують більшої уваги та відповідальності, швидшої реакції. Пояснюю, як використати ці переваги, – розповів тренер, психолог Валерій Ільчук.
Після тренінга учасники визначаться, які навички хочуть здобути для професійного розвитку. Ті, хто зможе обґрунтувати своє бажання, отримають грант на відповідні курси до 400 євро.
– До тренінгу у ДніпроОДА приєдналося близько 25 людей. Велика ймовірність, що всі, хто прийшов, отримають фінансування на оплату курсів чи навчальних програм, – сказала менеджерка з комунікації ГО «Центр зайнятості вільних людей», яка розробила тренінг, Анастасія Потапенко. – Після курсів кожен учасник зможе звернутися до персонального кар’єрного консультанта. Він допоможе застосувати отримані знання на практиці – знайти вакансію та працевлаштуватися.
Для подальшого навчання учасники тренінгу планують обрати найрізноманітніші сфери. Хтось хоче вивчати іноземну мову, хтось – отримати посвідчення водія або займатися веб-дизайном.
– До АТО я займався підприємництвом, потім – громадською діяльністю. Зараз хочу знову будувати власну справу – організувати клінінгову компанію. Але мені треба більш якісно вести бізнес. Аби цьому навчитися, знайшов спеціальні курси, – поділився АТОвець з Нікополя, учасник тренінгу Сергій Копчик.
Проект втілюють у трьох областях – Київській, Дніпропетровській та Львівській. Як стати учасником, можна дізнатися в управлінні з питань учасників АТО ДніпроОДА за телефоном: (068) 679 89 61.