В області запрацювало управління Державної служби якості освіти

8 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи В області запрацювало управління Державної служби якості освіти отключены

Інспекторські перевірки та атестація навчальних закладів тепер у минулому. Їхнє місце зайняв інституційний аудит. Його здійснюватимуть управління Державної служби якості освіти. Такий орган з’явився і в Дніпропетровській області.

– Основне завдання нового органу – надавати закладам освіти, у першу чергу, допомогу. Інспекторські перевірки та каральні функції відійшли у минуле. Головне – аби школи, дитсадки та заклади позашкілля надавали якісні освітні послуги. Сприяти цьому має новостворене управління», – підкреслив директор департаменту освіти і науки ДніпроОДА Олексій Полторацький.
Одна з головних функцій управління Державної служби якості освіти – здійснення інституційного аудиту. Він передбачає оцінювання освітнього простору навчального закладу. Зокрема, наскільки будівля доступна для всіх учнів та чим годують дітей у їдальні. Перевірятимуть і якість знань учнів, наприклад, через моніторинг результатів ЗНО. А ще – педагогічний рівень вчителя та вміле управління закладом із боку керівництва.
– Вже наступного року плануємо здійснити декілька таких аудитів. Керівники навчальних закладів можуть підготуватися до них. У поміч – «Абетка для директора» (https://mon.gov.ua/storage/app/media/Serpneva%20conferentcia/2019/posibniki/abetka%20dlya%20directora.pdf) , – сказала начальниця управління Державної служби якості освіти у Дніпропетровській області Наталя Олійник. – Будуть і позапланові перевірки – у разі численних скарг батьків чи звернень громади.
Адреса управління Державної служби якості освіти: м. Дніпро, вул. Старокозацька, 52, к. 345. E-mail: dnipro@sqe.gov.ua.
Нині на Дніпропетровщині працює понад 2 тисячі закладів освіти.

Поделиться: