На Дныпропетровщині триває розчищення притоку Орілі

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи На Дныпропетровщині триває розчищення притоку Орілі отключены

Приток Орілі – річку Заплавку розчищають вперше в історії. Багато років водойма забруднювалася. Влітку пересихала, навесні – затоплювала поля і городи місцевих мешканців. Наразі розчищено понад 8 км Заплавки.

– Річка Заплавка колись була повноводною, але через надмірну забрудненість її гідрологічний режим порушився. Після розчищення майже 12 км водойми селяни матимуть чисту річку та наповнені водою колодязі, – повідомляє прес-служба ДніпроОДА.
Річка Заплавка впадає в Оріль. Водойми сполучаються та підтримують гідрологічний режим одна одної. Але нормальна робота екосистеми була порушена – через надмірну замуленість Заплавки. Замість повноводдя – зарості очерету. Як і всі степові річки, ця поповнюється вологою під час опадів восени та взимку. Однак проточності майже не було, і вся вода виливалася на навколишні поля й городи.
Більш за все потерпали мешканці семи сіл Магдалинівського та Царичанського районів. Питну води вони брали лише з колодязів. А ті стояли пересохлі через замулені джерела.
– Раніше мали глибоку річку, рибу ловили – й щуку, й окунів. Зараз не те що ніде ловити – худобу напоїти ніяк, – розповів мешканець села Мусієнкове Анатолій Хиря. – Добре, що зараз чистять.
Гідрологічний режим Заплавки відновлюють обласним та місцевим коштом. Розпочали восени – і вже витягли понад 60 тисяч кубометрів мулу. Як прочистили джерела, колодязі відразу наповнилися.
Для попередження подальшого забруднення Заплавки підрядники звели три дамби. Ці споруди затримуватимуть мул та сприятимуть вільному проходженню води руслом.
– Громада нашого села звернулася до обласної влади з проханням виділити кошти на розчищення та відновлення водності Заплавки. Добре, що нас почули, – зазначила заступник голови Чернетчинської сільради Ольга Легка.
Всі роботи з відновлення гідрологічного режиму Заплавки підрядники планують завершити цьогоріч.