У Дніпрі відкрився міжнародний дебатний турнір серед школярів

1 месяц ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі відкрився міжнародний дебатний турнір серед школярів отключены

Dnipro Open 2020, – у Дніпропетровській облдержадміністрації відкрився XII міжнародний дебатний турнір серед школярів. Спробувати свої сили у мистецтві обміну думками вирішили майже 260 учнів з різних куточків України.

Загалом зареєструвалося 50 команд. Змагання проходитимуть 21-23 лютого.

– Дебатний турнір – надзвичайно важливий захід для виховання молоді  та утвердження в суспільстві демократичних цінностей. Дебати розвивають критичне мислення, вчать працювати з інформацією, долати стереотипи та знайомлять молодь із поняттями демократії і толерантності, – сказав начальник обласного управління зовнішньоекономічної діяльності Олександр Ракша. – Це гарний майданчик для спілкування – адже турнір об’єднує команди зі всієї України.

Цьогоріч на участь у турнірі зареєструвалася рекордна кількість учасників – 258 хлопців та дівчат 7-11 класів. Найбільше команд приїхало зі столиці – 19 з 50-ти. Ще 13 – дніпровські команди. Також до участі у дебатах долучилися школярі зі Львова й Тернополя, Кривого Рогу та Черкас, Горішніх Плавнів, Бердянська, Запоріжжя та Полтавщини.

– Третій рік беру участь у дебатах, для мене найважливіше – що вони вчать школярів критично мислити. А ще – презентувати себе. Бо у сучасному світі не стільки важливо, якою інформацією ти володієш, а як ти вмієш її використовувати та доносити, – розповів учасник дебатного турніру, учень гімназії №12  Данііл Верхутін.

У програмі турніру – майстерні від відомих експертів з дебатних та тьюторських технологій і критичного мислення, квест з медіаграмотності, круглий стіл з інноваційних методів навчання та власне дебати. Вони проходитимуть українською та англійською мовами. Серед тем для обговорення – медіаграмотність та соціальні мережі, політична реклама і маніпуляції.

– Вже втретє я беру участь у Dnipro Open, цього року – як член журі. Дуже вдячна, що у моєму житті з’явилися дебати. Вони вчать мислити зовсім по-іншому та дивитися на проблеми з різних кутів зору, – сказала член журі, студентка Університету ім. Альфреда Нобеля  Анастасія Хоменко. – Найголовніше у дебатах – чути одне одного та відповідати опонентові чітко і по факту.

Дебатний турнір організувала громадська організація «Нове бачення» за підтримки Дніпропетровської облдержадміністрації та Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Dnipro Open 2020 проходить в рамках проєкту «Публічні дебати для лідерів громад».

– Дванадцятий рік поспіль проводимо відкритий турнір для школярів. Він проходить за стандартами міжнародної дебатної освітньої асоціації «IDEA». Ті підходи до дебатів, які існують сьогодні в різних країнах світу, ми поширюємо в Україні. Цього року в нас справжнє дебатне свято – на участь у турнірі зареєструвалася рекордна кількість команд, – розповіла співзасновниця дебатного турніру  Dnipro Open Олена Зима.

Переможців турніру оголосять 23 лютого.