У Дніпрі відкрили новий сезон гри «Джура»

  14.10.2019 12:29   -
Новини

У Дніпрі відбулося урочисте відкриття міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Наше місто представляє найбільшу кількість роїв у цьому заході, а ще вже другий рік поспіль у нас проходить семінар-практикум з нього для викладачів шкіл. Тут є як теоретична, так і практична частина.
– Найбільша шана для викладача – це успіхи його учнів. Хоч практикуємо ми це лише декілька років, але Дніпро стрімко поповнюється кількістю маленьких джур, що збільшує міць нашого народу, міста на Дніпрі і безпосередньо самої України. Гра «Джура» це не тільки «зібралися погралися», це стиль життя, і ти в неї або закохався або ні. Якщо так, тобі відкривається цілий світ вмінь, українських традицій, звичаїв і козацького гарту, – розповіла заступниця директора департаменту гуманітарної політики ДМР Дар’я Біла.
Так, напередодні урочистого відкриття на територію парку культури і відпочинку ім. Т. Г. Шевченка заїхали вчителі для проходження дводенного семінару-практикуму. На другий день, вже у більш фестивальному форматі, на захід запросили дітей і саме це стало стартом міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») 2019 – 2020. Педагоги навчалися ставити намет, готувати їжу на вогні, збирати і розбирати автомат, надавати першу медичну допомогу.
– Ми змінили формат викладання на більш практичний. Відійшли від стандартної лекційної схеми і робили це в польових умовах з наочним приладдям і можливістю керівникам самостійно виконати усі завдання, які роблять діти під час проведення гри, – розповів завідувач методичного відділу КПНЗ «Міський дитячо-юнацький центр «Бригантина» Олександр Шураєв.
Він упевнений, що доки сам керівник рою не пройде завдання, він якісно не зможе навчити цього дітей.
– Загалом сьогодні розпочинається нове життя гри «Джура» з нового навчального року, оновлюються рої, і тут представлені переможці та призери міських та обласних змагань минулого року. Сюди привозять дітей, які роблять свої перші кроки, аби вони подивилися, обмінялися досвідом і запалилися цією грою, – розповів заступник директора з навчально-методичної роботи КПНЗ «Дитячо-юнацький центр «Штурм» ДМР Геннадій Поляков.
Вчителька захисту Вітчизни школи № 43, керівниця рою «Чорні вершники» Юлія Морозова розповіла, що цьогоріч було більше конкретики і їх готували, як потрібно працювати із дітьми. Також вона відмітила, що плюс у цій грі – наявність загальних місць, а також окремо по видах змагань, що надає змогу проявитись дітям ще більше.
Таким чином організатори вирішили підготувати кадри для навчання учнів, щоб їх виступи були більш результативними як на міському і обласному, так і всеукраїнському рівнях. Цього року на семінар зареєструвалося 40 педагогів, але на навчання прийшли на 10 більше вчителів.