Руйнування скульптури «Дніпровські хвилі» визнали вандалізмом

10 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи Руйнування скульптури «Дніпровські хвилі» визнали вандалізмом отключены

У Дніпровській міській раді вважають знесення скульптури «Дніпровські хвилі» відомого монументаліста Ернеста Коткова актом вандалізму. Про це під час прес-конференції 27 березня повідомив начальник головного архітектурно-планувального управління департаменту по роботі з активами міськради, головний архітектор міста Дмитро Волик.
– Скульптура «Дніпровські хвилі» виконана у дуже складній техніці. Подібних робіт у світі вкрай мало. Те, що її незаконно знесли, – дуже велика втрата і для професійної спільноти, і для громади. Ми розцінюємо це як акт вандалізму, – зазначив Дмитро Волик.
Скульптуру було встановлено у 1985 році. Земля, на якій розташовувався монумент, – державна, проте замовником і балансоутримувачем конструкції є Південний машинобудівний завод. Її знесення 26 березня є самовільним – міська рада не надавала на це жодних дозвільних документів. А підрядники заявили, що замовником робіт є Південний машинобудівний завод.
– Жодного дозвільного документа на виконання будівельних робіт, реконструкцій, реставрацій тощо управління не надавало. Наразі на місці роботи призупинено, там перебувають інспектори нашого управління і намагаються з’ясувати, на підставі чого скульптуру вирішили знести, – повідомила начальник управління державного архітектурно-будівельного контролю міськради Надія Ратич.
Як зазначила начальник управління з питань охорони культурної спадщини міськради Дніпра Надія Лиштва, скульптура «Дніпровські хвилі» відповідає усім критеріям, щоб бути пам’яткою культурної спадщини.
– За всі ці роки скульптура не була занесена до державного реєстру, адже, відповідно до законодавства, вона ще вважається «молодою». Крім цього, внесення у реєстр повинен погодити власник об’єкта. Як відомо, за ці роки Південмаш таких документів не подавав, – повідомила Надія Лиштва.
Наразі у мерії готують заяви до правоохоронних органів і прокуратури щодо руйнування «Дніпровських хвиль».
– Керівництво міської ради засуджує такі акти вандалізму – хоч це сталося не на комунальній землі, але це Дніпро. Ця пам’ятка архітектури де-юре не занесена до реєстру, але де-факто вона такою є у свідомості людей, і такі пам’ятки символічні для міста. Тож цей акт вандалізму не буде залишено поза увагою. Ми триматимемо на контролі розгляд цієї справи правоохоронними органами, – додав директор департаменту правового забезпечення міської ради Артем Павлов.