У Дніпрі після реконструкції відкрили діораму

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі після реконструкції відкрили діораму отключены

У Дніпрі після річної реставрації відкрили одну з найбільших у світі діорам. Її осучаснили обласним коштом. Це перший капремонт за понад 40 років, – про це повідомила прес-служба ДніпроОДА.

Привели до ладу покрівлю й стіни, реконструювали експозицію, присвячену битві за ріку Дніпро. Облаштували її сучасною мультимедійною системою та найбільшим в області кіноекраном. Модернізували й освітлення. В оновленій діорамі відвідувачам демонструватимуть фільм, що правдиво розповідає про одну з наймасштабніших битв Другої світової.
Діорамі в історичному музеї Яворницького у Дніпрі – понад 40 років. Приміщення жодного разу капітально не ремонтували. Застаріла покрівля протікала й псувала експозицію.
– Тривалий час діорама була у неробочому стані. Відтепер вона має сучасний вигляд і зміст, – кажуть у прес-службі – Символічно, що в будівлі діорами знаходиться Музей АТО, який правдиво розповідає про нинішню війну. Плануємо модернізувати й залу історичного музею, присвячену історії міста та області у Другій світовій. Люди мають приходити в сучасні музеї, оснащені мультимедійним обладнанням. Щоб їм було цікаво і вони могли дізнатися правду про історію свого краю.
Капремонт розпочали із заміни покрівлі. Після взялися й за реставрацію експозиції – полотна та макетів. До відродження діорами долучилися історики, краєзнавці, художники та дизайнери з усієї України.
В діорамі облаштували сучасну мільтимедійну систему. Встановили найбільший в області кіноекран – безшовний, шириною у 25 метрів. Екран опускається перед полотном діорами, повністю закриваючи його. Зображення передають чотири проектори. Керування системою – дистанційне.
– Відтепер у гіда замість указки – планшет. Він управляє екраном. А ще – підсвічує окремі точки експозиції. Сучасна система освітлення дозволяє створити ефект і ранкового сяйва, і заграви від пожежі, – розповів керівник проекту реконструкції Дмитро Іванов. – Це перша експозиція в Україні, де використовуються найновітніші технології такого рівня.
На екрані демонструють фільм про форсування Дніпра, створений спеціально для показу в оновленій діорамі. У стрічці – спогади очевидців Другої світової, архівні відеокадри, реконструкція боїв.

Поделиться: