У 2018-му річку Мокра Сура розчистили в районі трьох населених пунктів

1 год ago Зоря2 Комментарии к записи У 2018-му річку Мокра Сура розчистили в районі трьох населених пунктів отключены

З 2017-го розчищено майже 23 км річки Мокра Сура. Цьогоріч гідрологічний режим відновили поблизу трьох населених пунктів – Сурсько-Литовського, Сурсько-Клевцевого та Аполлонівки. Річку поглибили, береги розширили. Про це повідомила прес-служба ДніпроОДА.
За відновлення гідрологічного режиму на річці взялися у 2017 році. За цей час привели до ладу майже 23 км водної артерії у Дніпровському й Солонянському районах.
Зокрема, цьогоріч роботи проводилися поблизу трьох сіл: понад 5 км річки розчистили в районі Сурсько-Литовського, стільки ж – біля Аполлонівки і майже 3 км – поблизу Сурсько-Клевцевого.
Селяни не з чуток знають, як саме дошкуляла Мокра Сура.
-Раніше міст затоплювало так, що дітей до школи підвозили на човнах. Було й таке, що доводилося пробиратися по стовпах, прокладених через річку. Зараз зробили гарно: річку почистили, збудували місток. Тепер і їздити, і ходити добре, – поділилася мешканка Сурсько-Клевцевого Тетяна Кадура.
Ще одна проблема – замуленість річки. Через це, за словами місцевих, ширина сягала до 5 м, а глибина місцями – всього 40 см. Можна було перейти вбрід.
– Мешканці почали активно збирати підписи, аби вирішити «річкові проблеми». Передали листа до облдержадміністрації. Там відреагували – і вже цього літа розпочалася розчистка. Русло збільшили, змонтували новій міст. Порівняно з тим що було, і що ми зараз бачимо, – це небо й земля, – розказав староста сіл Новомиколаївка, Сурсько-Клевцеве й Зелений Гай Олександр Кушніков.
Підрядники розчистили від мулу дно річки і укріпили береги. Поглибили до 2,5 метрів, розширили до 15-ти.
Масштабне розчищення Мокрої Сури проводиться вперше за десятиліття.
Нагадаємо, Мокра Сура – права притока річки Дніпро. Протікає територією Дніпропетровської області. Її довжина – 118 км, русло звивисте. На Мокрій Сурі розташовано кілька населених пунктів.

Поделиться: