Школу в Голубівці перевели на альтернативне опалення

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи Школу в Голубівці перевели на альтернативне опалення отключены

Школу в селі Голубівка Новомосковського району перевели на альтернативне опалення. Замість застарілих газових котелень – дві сучасні автоматизовані. Паливо – дерев’яні пелети.

Нововведенню радіють і учні, і батьки, і вчителі – нарешті у закладі тепло. Економляться і витрати на паливо – як мінімум на третину, – про це повідомила прес-служба ДніпроОДА.
Середній школі у Голубівці – майже 80. Там навчається понад сотню учнів.
Газові котельні для обігріву двох корпусів звели ще у 1957-му. З часом вони стали обігрівати й інші будинки у селі, а старих потужностей не вистачало. З кожним роком узимку в школі все холоднішало. Діти навчалися при 14-15 градусах.
– Доводилось одягати на футболку теплу кофту, зверху – ще й товстий светр. Іноді й курточки не знімали на уроках», – розповів учень 7 класу Денис Каленін.
Газові котельні давно потребували модернізації. Та за підрахунками фахівців, набагато економніше було звести дві нові – на альтернативному паливі.
– Голубівська школа – перша у Новомосковському районі, яку опалюють пелетні котельні, – зазначила начальник відділу освіти Новомосковської РДА Олена Щербакова. – Нині у приміщенні тепло, всі ходять у легкому одязі.
У кожній із котелень – два котли. Коли на вулиці плюсова температура – працює тільки один. За цим слідкує автоматика. Зменшились і витрати на паливо. Дерев’яні пелети на весь опалювальний сезон коштують на третину менше за газ. А головне – у школі значно потеплішало. Тепер стовпчик термометра у приміщенні підіймається до 24 градусів.
– Щоперерви відкриваємо вікно на провітрювання – а у класі все одно дуже тепло, – поділилася учениця Анастасія Буряк.

 

 

Поделиться: