Петриківська громада святкує річницю від дня створення

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи Петриківська громада святкує річницю від дня створення отключены

Цими днями Петриківська громада святкує річницю від дня об’єднання. І вже – перші позитивні результати. Серед успіхів – суттєвий ріст місцевого бюджету. У стратегії розвитку ОТГ робить ставку на унікальний петриківський розпис, завдяки якому планує «розкрутити» туристичну галузь.

– Наша громада довго не наважувалася на об’єднання, та історії успіху сусідніх ОТГ надихнули. І ось уже позаду рік роботи. Він видався непростим, але плідним. Зокрема, бюджет виріс із 16 мільйонів до 80 мільйонів гривень. Зараз розробляємо стратегію розвитку, аби громада була спроможною, – розказала голова Петриківської ОТГ Ольга Гавриленко.
Потенціал громади мешканці вбачають у розвиткові туризму. Бажають принаджувати туристів, а разом з тим і їхні гаманці, завдяки петриківському розпису. Місцеві вважають його своїм культурним кодом, про що свідчать повсюдні малюнки. Їх можна не тільки побачити на кожній стіні чи паркані, а й спробувати створити власноруч.
Ще один туристичний запас криється в рибальстві. Для любителів активного відпочинку уже є спеціально облаштовані місця.
Також у планах Петриківської ОТГ – розширення «туристичної Мекки». Для цього намічається кооперація із сусідами – Царичанською, Вакулівською та Покровською громадами.
Ще у стратегії громади – розвиток сільськогосподарського бізнесу, переробка продукції, правильне поводження із твердими побутовими відходами, покращення якості питної води.
Нагадаэмо, Петриківська громада утворилася у 2017-му і стала першою ОТГ у районі. До її складу увійшли селище Петриківка, села Кулішеве, Мала Петриківка, Сотницьке та Хутірське. Згуртувалися майже 9 тисяч мешканців.

Поделиться: