Лікарі розповіли, як розпізнати депресію

9 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи Лікарі розповіли, як розпізнати депресію отключены

10 вересня у всьому світі відзначають День запобігання самогубствам. Суїциди розповсюджені і в країнах з низьким рівнем життя, і з високим. В середньому, на 100 тисяч людей приходиться 16 самогубств. На цьому ж рівні показники і в Україні. За статистикою, дві третини людей, які скоюють самогубство, страждають на депресію.

Як уникнути біди – розпізнати хворобу у близької людини та допомогти вибратися з «прірви», – розповів лікар Дніпропетровської клінічної психіатричної лікарні Костянтин Хохолєв.
– Довгий час вважалося, що самогубці – слабкі люди. Але це явище складніше. Суїцид – це крик про допомогу. Люди ранимі, з творчою уявою частіше схильні вирішувати свої проблеми таким чином. Те ж стосується підлітків, людей після 40 років, які переживають кризу середнього віку, ¬– розповів Костянтин Хохолєв.
Причина самогубств номер один – депресія.
– Про депресію можуть свідчити самоізоляція від людей, зниження повсякденної активності, зміна звичок, наприклад, зневажливе ставлення до зовнішності та нехтування особистою гігієною, домінування теми смерті в обраних книгах, музиці, коливання настрою, – зазначив Костянтин Хохолєв. – Проте депресія –це не тільки зниження настрою. Часто вона ховається під масками вегето-судинної дистонії, запаморочення, міжреберної невралгії, алкоголізму.
За словами лікаря, на сполох слід бити, коли ознаки депресії не проходять більше двох тижнів.
-Слід дати людині зрозуміти, що вона не самотня, що ви її підтримуєте, будуєте спільні плани щодо виходу з ситуації. Не варто критикувати і закликати до розсудливості, оптимізму. Це може спричинити зворотну реакцію. Хороший метод – залучити людину до вирішення негайних побутових питань, – сказав Костянтин Хохолєв.
Головне – вчасно звернутися до лікаря.
– На жаль, лише п’ята частина людей з депресією звертаються до спеціаліста. Якщо людина панічно боїться психіатра, їй завжди може допомогти сімейний лікар. У нашій області було проведено масштабне навчання сімейних лікарів азам психіатрії – діагностиці депресії. У них є практичні знання, аби виявити цей розлад та визначитися, чи потрібна консультація психіатра.
Телефон довіри Дніпропетровської клінічної психіатричної лікарні: (056) 753 47 44 (цілодобово).

Поделиться: