Дніпрянам нагадали про небезпеку лептоспірозу

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи Дніпрянам нагадали про небезпеку лептоспірозу отключены

Літо – час відпочинку на воді, де існує небезпека захворіти на лептоспіроз – гостре інфекційне захворювання. Щороку у Дніпрі на нього хворіє до 40 осіб, – про це розповів завідувач інфекційним відділенням міської лікарні №21 Володимир Чумак.

За словами лікаря, основні симптоми хвороби: лихоманка, ознаки загальної інтоксикації, ураження нирок, печінки, нервової системи. Джерелом інфекції можуть бути пацюки, собаки, свині, велика рогата худоба. Основним шляхом передачі інфекції в Україні залишається водний (понад 45%): зараження людини відбувається при контакті шкіри та слизової оболонки з водою, яка заражена виділеннями тварин.
– Особлива небезпека підхопити лептоспіроз на човникових станціях через, як правило, відсутність там благоустрою, наявність антисанітарії, і як наслідок – великого скупчення пацюків, – розповів лікар.
Він також зазначив, що інкубаційний період хвороби триває від 4 до 14 днів. Хвороба починається швидко. З’являється лихорадка, піднімається висока температура. Також може бути сильний головний біль, безсоння, відсутність апетиту, спрага. У перші дні може бути сильний біль у м’язах. Тому при вказаних симптомах необхідно обов’язково звернутися за медичною допомогою. Серед основних методів лікування – призначення антибіотиків та введення специфічного імуноглобуліну.