Дніпро вдруге прийматиме Міжнародний книжковий фестиваль

8 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи Дніпро вдруге прийматиме Міжнародний книжковий фестиваль отключены

21-23 червня у Дніпрі відбудеться ІІ Міжнародний книжковий фестиваль Book Space. Цього року він пройде на новій локації – Фестивальному причалі, що на Січеславській Набережній.

Протягом трьох днів на Book Space можна буде не лише ознайомитися з книжковими новинками, придбати літературу, а й поспілкуватися з письменниками, редакторами, видавцями, журналістами. Серед відомих гостей – британський журналіст Девід Патрикаракос, письменники Ірена Карпа, Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Сергій Жадан та інші.
– Перший фестиваль Book Space викликав справжній фурор у відвідувачів, гостей, учасників. Маємо багато схвальних відгуків. Тому не зупиняємося й продовжуємо цей творчий марафон. Організатори підготували ще більш насичену програму. Цього разу буде зручна простора локація на набережній. Запрошуємо всіх мешканців, гостей Дніпра на книжковий фестиваль. – сказав позаштатний радник міського голови з питань культури Євген Гендін.
Зі свого боку арт-директорка фестивалю Вікторія Наріжна розповіла: якщо минулого року темою заходу була трансформація, то для цьогорічного фестивалю обрано більш сміливу та іронічну тему, яка розвиває попередню, – «Нові форми життя».
– Говоритимемо про нові форми життя у найрізноманітніших сферах. Про все те, що відбувається навколо нас повсякчас і набуває нових форм. Так називатиметься й основна дискусійна програма фестивалю. У цьому блоці з-поміж іншого обговорюватимемо нові форми війни, те, як Інтернет, соцмережі змінюють її. У рамках цієї дискусії презентуватиме свою книгу «Війна на 140 символів» цікавий британський журналіст Девід Патрикаракос. Окрім того, буде фестивальна програма «Книжки майбутнього», де подивимося, що за нові «організми» виникають у книговиданні. А в програмі авторських читань «Майбутні книжки» автори ділитимуться неопублікованим, а часом – і недописаним іще матеріалом. Загалом програма фестивалю буде доступною для слухача й водночас інтелектуально вивіреною, вона дасть нові думки, знання, погляди. Хочемо донести, що книжка – це не просто паперові сторінки, а набагато ширше поняття, – наголосила Вікторія Наріжна.
Традиційно одним із найбільших майданчиків фестивалю буде видавничий ярмарок.
– Цього року до нас завітає значно більше видавництв. Якщо торік їх було близько 70, то нині маємо підтвердження участі вже від понад 90 видавництв. З них близько 20 – так звані маленькі видавництва, тобто ті, що спеціалізуються на якійсь темі або тільки-но почали свою діяльність. Таким чином виконуємо одну з місій книжкового фестивалю – максимально підтримувати молодих авторів, видавців. Буде й зона коміксів, як окремого жанру літератури. Там теж будуть цікавинки, – сказала кураторка української програми Алла Рибицька.
Як і минулого разу, на книжковому фестивалі організують окрему дитячу програму розважально-освітнього характеру.
Також буде поетична, музична програма, а на завершення організатори підготували сюрприз – захід, під час якого література незвично поєднається із сучасною музикою.
Вхід на міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2019 вільний. Із детальною його програмою незабаром можна буде ознайомитися на офіційній веб-сторінці проекту.