В обласному центрі стартували Всеукраїнські збори з цивільного захисту

Громади Дніпропетровщини навчать інші регіони організовувати цивільний захист

«Дніпропетровська облдержадміністрація спільно з Центром розвитку місцевого самоврядування розробила Стратегію децентралізації Дніпропетровщини. Один з головних її напрямів – цивільний захист та безпека населення територіальних громад. Форум ми присвятили саме цьому питанню, бо досвід Дніпропетровщини стане в нагоді всім учасникам зустрічі», – зазначив перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Олег Кужман.

На Дніпропетровщині цьогоріч створено 56 об’єднаних територіальних громад. В 34 з них вже є підрозділи з питань цивільного захисту. Наприклад, Томаківська, Васильківська, Богданівська та Новопрокровська сільські громади самотужки забезпечують пожежний захист та техногенну безпеку. Вони проводять практичні тренування та ведуть консультації населення. У Могилянській сільській громаді створено комісію з питань безпеки і надзвичайних ситуацій, обладнано збірний евакуаційний пункт та протирадіаційні укриття. Вербківська громада забезпечує роботу місцевої поліцейської дільниці. Це дає можливість швидше реагувати на протиправні дії навіть у віддалених селах.

60 учасникам зборів цей досвід цікавий.

«Зустріч дає живе спілкування саме з людьми, які відповідають за організацію цивільного захисту на місцях. Нам треба обговорити, як діяти в нових умовах та яких заходів вжити, щоб убезпечити наших громадян», – поділився заступник директора департаменту організації заходів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій України Василь Скакун.

В громадах Дніпропетровщини планують до 2020 року збудувати 12 Центрів безпеки. В них розміщуватимуться пожежно-рятувальні підрозділи. Перший в області такий Центр вже звели в селі Степове Слобожанської об’єднаної територіальної громади. Через тиждень відкриють другий – у Святовасилівській громаді.