У Дніпрі тривають перевірки роботодавців щодо оформлення працівників

2 месяца ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі тривають перевірки роботодавців щодо оформлення працівників отключены

Інспекція з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міськради продовжує перевіряти суб’єкти господарської діяльності. Черговий захід провели 17 лютого спільно з представниками обласної податкової в одному із торговельних центрів міста.

Усе – на виконання доручення Кабміну щодо детінізації трудових відносин.

За словами начальниці інспекції Тетяни Янушкевич, перевірки проводяться відповідно до списків, наданих податковою. Вона також повідомила, що 2 лютого внесено зміни до закону України щодо зменшення відповідальності за порушення трудового законодавства. Так, якщо виявляються неоформлені особи у підприємців, які знаходяться на єдиному податку 1-3 групи, то їм виноситься попередження. Якщо упродовж року фіксується повторне порушення, то застосовуються штрафи у розмірі 141 тисяча169 грн за одного неоформленого працівника.

-Тобто зараз надається термін, щоб підприємці змогли довести документацію до чинних вимог. Упродовж року моніторитимемо ситуацію разом з податковою, – розповіла Тетяна Янушкевич. Паралельно із перевірками інспектори провели і роз’яснювальну роботу щодо важливості та переваг офіційного працевлаштування.

Начальниця інспекції з питань праці та зайнятості населення міськради також наголосила, що краще допускати інспекторів до перевірок. З початку року у місті зафіксовано 9 випадків недопущення. Такі підприємці підпали під штрафи у 100 мінімальних заробітних плат, а це вже 472 тисячі 300 гривень.

Зі свого боку Юрій Полунін, головний державний ревізор-інспектор ГУ ДПС у Дніпропетровській області, додав: легалізація найманої праці – це соціальні гарантії у майбутньому для кожного працівника.