Отримання професії за сприяння Дніпропетровської обласної служби зайнятості – шлях до працевлаштування

  22.08.2018 11:54   -
Загальне

Упродовж семи місяців 2018 року майже 9,5 тисяч безробітних були залучені до професійного навчання під потреби ринку праці за 200 професіями та напрямами, з них: 30 – робітничі професії, 170 – напрямки стажування та підвищення кваліфікації

Серед послуг служби зайнятості особливе місце займає професійне навчання безробітних. Адже навчання дозволяє в стислі терміни здобути необхідні професійні компетенції і таким чином підвищити рівень конкурентоспроможності на ринку праці.
Тривалий час стабільним попитом на ринку праці Дніпропетровщини користуються робітники, що мають робітничі професії, тому навчання безробітних осіб проводиться під потребу та замовлення роботодавців для чоловіків за професіями: електрогазозварник, електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування, оператор котельні, комплектувальник меблів. А для жінок за професіями такі як: кухарі, кондитери, молодші медичні сестри з догляду за хворими, кравці, продавці продовольчих та непродовольчих товарів, оператори з обробки інформації та програмного забезпечення та інші.
Для ефективної підготовки висококваліфікованих працівників шляхом професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації державною службою зайнятості створені Центри професійно-технічної освіти. Це спеціалізовані навчальні заклади сучасного європейського рівня створені для навчання дорослого населення. Один з 11 навчальних закладів на Україні – Дніпропетровський центр професійно – технічної освіти державної служби зайнятості, який пропонує широкий спектр напрямів підготовки робітників для багатьох галузей економіки: промисловості, торгівлі, банківської сфери, сфери послуг тощо.
На його базі щороку проходять навчання майже 3 тисячі безробітних громадян. Перевагами навчання у Центрі є використання у навчальному процесі новітніх технологій (спеціалізованих програмних засобів навчального призначення, відеоуроків, інтерактивних технологій), що дають можливість підвищити рівень засвоєння матеріалу, максимальне врахування вимог роботодавців. Навчальні програми узгоджуються із представниками провідних підприємств регіону у відповідних галузях, по завершенню навчання за професією випускник отримує свідоцтво державного зразка.
Професійне навчання, як правило, активізує зусилля безробітних осіб та прискорює їх працевлаштування, підвищує професійну й соціальну мобільність. Так, кожна третя особа, яка була працевлаштована з початку цього року за сприяння Дніпропетровської обласної служби зайнятості, повернулася у трудові колективи шляхом отримання професії, підвищення кваліфікації або стажування на конкретному робочому місті.

В. Кузнецова, директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості