Давня магія на сучасній кухні

3 года ago Андрей Богатырёв Комментарии к записи Давня магія на сучасній кухні отключены

Наталя Самохвал з Першотравенська навчилась власноруч виробляти ексклюзивні парфуми

Кілька років тому жінка зрозуміла, що в її житті з’явилося нове захоплення. Зараз в арсеналі майстрині з Західного Донбасу безліч унікальних рецептів. І десятки вдячних друзів, які оцінили користь натурпродукту.

Зварити борщ може кожна, а мило — тільки талановита?

З дитинства Наталя захоплювалася рукоділлям — шила сукні для ляльок, вишивала хрестиком, в’язала одяг і оригінальні сумки…

Ще, як кожна жінка, прагнула зберегти красу та молодість. Так прийшло захоплення натуральною, без хімії, парфумерією та косметикою. Мило тут — лише перша скрипка в оркестрі. Коли ми вмиваємось, вважає Наталя, то  змиваємо не просто бруд, а й весь негатив, всі неприємності. Стаємо чистішими тілом і душею.

Відомо, що Інтернет відкриває масу можливостей для тих, хто вміє створювати незвичайне зі звичного, творить красу. Чиї руки по-справжньому «золоті», і не лежать складеними, а прикрашають наш світ, даруючи радість. Все, як у яблучко, про нашу героїню.

Так Наталя прийшла до миловаріння. Спочатку спробувала зварити власне мило на основі дитячого, користуючись підказками бувалих майстринь на форумах для рукодільниць. Потім прийшла черга мила з основи, яку можна купити в спеціалізованих магазинах.

Там же купувала формочки для фігурного, об’ємного мила — так званих 2D, 3D. Це вже не мило, справжні витвори мистецтва, малі скульптурні шедеври. Його навіть шкода використовувати за призначенням, хіба що для  прикраси оселі. Ось фігурки птахів, тварин, казкових героїв… Для їх створення Наташа піпеткою по краплі заливає інгредієнти в форму…

Її роботи стабільно посідають перші місця на конкурсах миловарів України і Росії. Відзначалися й на фестивалях «Петриківський дивоцвіт», а там завжди є з чого вибрати.

Освоївши техніку і технологію об’ємного мила, Наталя Самохвал вдосконалювала свою майстерність далі. Незабаром відкрила для себе новий  дивний світ — мило «з самого початку», як варили наші прабабусі. Без хімії, корисне, чисте, з натуральних компонентів. У «нулівку» Наташа вкладає душу, ідеї і натхнення черпає в природі, використовуючи трави і плоди, вівсянку, молоко, навіть глінтвейн…

Майже 20 років Наталя Самохвал пропрацювала вихователем у дитсадку. Тепер, пішовши з роботи, віддає захопленню весь вільний час. Задоволення від процесу отримує колосальне.

— Завжди вражає величність науки! Уявіть: ви змішуєте рослинні олії і луг, ставите на водяну баню. А через 5—6 годин виливаєте в форму  натуральне мило! Навіть вимиваючи каструльку, відчуваєш, яким класним воно вийшло! — зізнається майстриня.

Її квартира просочилася запахами інгредієнтів, кухня перетворюється в лабораторію, буквально оповиту магією чарівництва і творчості.

— Просто чудово, що родина мене підтримує. Мама, дочка, чоловік з розумінням ставляться до мого хобі і допомагають, — каже Наталя.

Рукотворна турбота про красу

 Смуток Наташа жене роздумами про нове мило. Фантазує, які інгредієнти спробувати, яку композицію створити, цілком занурюється в творчість, що  повертає радість та смак до життя.

Крім мила, вона виготовляє ароматні «саше» і навіть мріє створити… власні парфуми. А ще її захоплення поступово стає дрібним бізнесом.

Наталі цікаво доглядати за собою, пробувати створені власноруч натуральні креми та маски. В елітних спеціалізованих крамницях такі коштують дуже дорого. Тож простіше знайти натуральні компоненти і зробити все самій.

Наталя справляє враження красивої та доглянутої жінки. Її поради допомагають і подругам.

— Я бачу, як дівчата та прекрасні жінки розкриваються, вірно підібравши  засоби догляду,! Кожна розуміє, що не вона неправильна чи має вразливу  шкіру, це просто індивідуальні особливості. І потрібно навчитися їх враховувати.

Коли догляд за собою збудований, дівчина раптом бачить, що вона красуня! У неї світяться очі, змінюється пластика рухів. А я кожного разу радію, якщо таке диво відбувається, — посміхається вона.

У цю мить у самої Наталочки очі теж сяють. Ні, навіть випромінюють світло доброти.

Анжела Левицька